Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Twitter už nebude dodržiavať kódex EÚ proti dezinformáciám

Twitter už nebude dodržiavať dobrovoľný kódex o dezinformáciách, ktorý v auguste predznamenal príchod zákona o digitálnych službách. "Môžete utiecť, ale nemôžete sa skryť," píše sa v stanovisku EÚ. Majiteľ Elon Musk reaguje citátmi z krajnej pravice.

Twitter už nebude dodržiavať kódex EÚ proti dezinformáciám

Stiahne sa Twitter z európskeho trhu?

Odstúpenie Twitteru od kódexu správania Európskej únie na boj proti dezinformáciám na internete oznámil v piatok večer symbolicky na sociálnej sieti Thierry Breton, európsky komisár pre vnútorný trh. Podľa hlasov z Bruselu sa to očakávalo a “bolo len otázkou času”, kedy sa tak stane po minuloročnom prevzatí sociálnej siete Muskom. “Záväzky však zostávajú,” upozornil Breton.

Podľa webovej stránky Euractiv to môže byť signál, že Twitter sa úplne stiahne z európskeho trhu. Od 25. augusta nadobudne účinnosť Zákon o digitálnych službách a dobrovoľné záväzky podľa súčasného kódexu sa stanú povinnosťami. Nová európska legislatíva bude vyžadovať, aby hlavné digitálne platformy monitorovali a demonetizovali dezinformácie a ponúkali transparentné upozornenia na politickú reklamu a umožnili overovanie faktov. Zákon nevyžaduje, aby stránky odstraňovali dezinformačný obsah, ale vyžaduje, aby platformy ponúkali používateľom spôsoby, ako označiť nezákonný obsah.

“Naše tímy budú pripravené presadzovať dodržiavanie predpisov,” povedal Bretton. Podľa zdrojov Business Insider by Európska komisia mohla za porušenie pravidiel podľa tohto zákona uložiť pokuty až do výšky šiestich percent ročných príjmov.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Musk reagoval zverejnením citátu neonacistu

Spoločnosť Twitter, ktorá v marci zrušila svoje oddelenie pre styk s médiami, sa k odstúpeniu od kódexu nevyjadrila. Elon Musk si však varovanie EÚ vyložil po svojom a cez víkend na svojom osobnom účte zverejnil niekoľko príspevkov, ktoré prekračujú hranicu stanovenú zákonom o digitálnych službách a po 25. auguste by boli pravdepodobne označené za dezinformáciu.

Medzi nimi je aj sobotňajší tweet, keď Musk zverejnil citát, ktorý sa nesprávne pripisuje Voltairovi. Podľa agentúry AP ho v skutočnosti vyslovil americký neonacista Kevin Strom, ktorý bol dvakrát odsúdený za prechovávanie detskej pornografie. Niektoré ďalšie Muskove príspevky však mali tiež krajne pravicový kontext.

Credit: Mam.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+