1 min. čítanie

TikTok Shop sa rozšíri do Európy

TikTok valcuje našou pozornosťou, časom a teraz preverí aj peňaženky. Overený koncept priameho predaja zo sociálnej siete by čoskoro mal zamieriť aj do kontinentálnej Európy.

TikTok Shop sa rozšíri do Európy
Zdroj: Depositphotos

TikTok Shop, ktorý už pôsobí v niekoľkých ázijských krajinách, Spojenom kráľovstve a USA, plánuje ďalšiu expanziu do Európy a Mexika. Hoci správa o rozšírení nie je oficiálna, prvotné informácie priniesol South China Morning Post a online médium Ecommerce News sa odvoláva na ďalšie anonymné zdroje. TikTok navyše začal pozývať obchodníkov v Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Španielsku na beta testovanie.

Spustenie sa očakáva v lete tohto roka.

Pri snahe zvýšiť svoje zisky je pre sociálne médiá logickým krokom vytvorenie e-commerce platformy. Posilňujú tým svoju pozíciu v digitálnom ekosystéme a prispievajú k rastu online obchodu. Obľúbenosť a vysoká návštevnosť nahráva TikToku do karát, o čom sme už v niekoľkých článkoch informovali.

Napriek počiatočným oneskoreniam spôsobeným neuspokojivými výsledkami v Spojenom kráľovstve TikTok Shop skúša šťastie v ďalších krajinách. Ak pripočítame nové prírastky, oplatforma bude pôsobiť už v 13 krajinách. Tento rok chce dosiahnuť hrubú hodnotu tovaru (GMV) vo výške 50 miliárd USD.

Je pre vás TikTok to pravé? Odpovede a inšpiráciu môžete nájsť v staršom rozhovore s riaditeľom agentúry PS:Digital, Petrom Šebom.

|

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+