Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

TikTok sa vzdáva e-commerce expanzie v Európe a USA

Nakupovanie cez TikTok sa v Ázii teší veľkej obľube, ale po katastrofálnych skúsenostiach v Spojenom kráľovstve sa nateraz upustilo od plánov zaviesť ho do USA a Európy.

TikTok sa vzdáva e-commerce expanzie v Európe a USA

Európsky projekt nedopadol podľa predstáv

Spoločnosť si pre svoj TikTok Shop vybrala Spojené kráľovstvo ako prvý trh mimo Ázie. Denník Financial Times však uvádza, že v Británii nešlo všetko podľa plánu. Približne polovica zamestnancov pracujúcich na projekte odišla a vedúci pracovník bol prepustený.

Joshua Ma, vedúci pracovník spoločnosti ByteDance, ktorý viedol TikTok Shop v Európe, bol nahradený kvôli “toxickým praktikám”, ktoré používal voči zamestnancom.

Členovia tímu londýnskej pobočky museli často pracovať viac ako 12 hodín denne, začínať skoro ráno, aby sa prispôsobili telefonátom s Čínou a končiť neskoro, keďže live prenosy boli úspešnejšie večer. Nehovoriac o tom, že Joshua Ma odmietol podporovať právo žien na materskú dovolenku.

Streamovanie ako budúcnosť elektronického nakupovania

Sociálne siete považujú obchodovanie prostredníctvom streamovania za budúcnosť nakupovania. Z predaja si berú províziu, pričom konkurenčné platformy YouTube a Instagram už vyvíjajú podobné funkcie v Európe.

Materská spoločnosť TikTok ByteDance zaznamenala neuveriteľný rast tejto nákupnej funkcie v jej čínskej partnerskej aplikácii TikTok Douyin, v ktorej sa údajne predalo neuveriteľných 10 miliárd produktov. Aj to bol jeden z dôvodov prečo sa spoločnosť chcela presunúť na európsky a americký trh.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+