
Európsky projekt nedopadol podľa predstáv
Spoločnosť si pre svoj TikTok Shop vybrala Spojené kráľovstvo ako prvý trh mimo Ázie. Denník Financial Times však uvádza, že v Británii nešlo všetko podľa plánu. Približne polovica zamestnancov pracujúcich na projekte odišla a vedúci pracovník bol prepustený.
Joshua Ma, vedúci pracovník spoločnosti ByteDance, ktorý viedol TikTok Shop v Európe, bol nahradený kvôli “toxickým praktikám”, ktoré používal voči zamestnancom.
Členovia tímu londýnskej pobočky museli často pracovať viac ako 12 hodín denne, začínať skoro ráno, aby sa prispôsobili telefonátom s Čínou a končiť neskoro, keďže live prenosy boli úspešnejšie večer. Nehovoriac o tom, že Joshua Ma odmietol podporovať právo žien na materskú dovolenku.
Streamovanie ako budúcnosť elektronického nakupovania
Sociálne siete považujú obchodovanie prostredníctvom streamovania za budúcnosť nakupovania. Z predaja si berú províziu, pričom konkurenčné platformy YouTube a Instagram už vyvíjajú podobné funkcie v Európe.
Materská spoločnosť TikTok ByteDance zaznamenala neuveriteľný rast tejto nákupnej funkcie v jej čínskej partnerskej aplikácii TikTok Douyin, v ktorej sa údajne predalo neuveriteľných 10 miliárd produktov. Aj to bol jeden z dôvodov prečo sa spoločnosť chcela presunúť na európsky a americký trh.