2 min. čítanie

Technologické spoločnosti hromadne prepúšťajú. Zendesk zruší 300 miest

Zendesk, softvérová spoločnosť poskytujúca služby zákazníkom so základňou v Dubline, prepustí takmer 5 % svojich zamestnancov na celom svete. Túto informáciu zverejnil ako prvý Siliconrepublic.

Technologické spoločnosti hromadne prepúšťajú. Zendesk zruší 300 miest

Znižovanie pracovných miest v technologickom sektore

Spoločnosť Zendesk je poslednou z radu technologických spoločností s medzinárodným sídlom v Írsku, ktoré oznámili prepúšťanie. Správna rada spoločnosti schválila minulý štvrtok zníženie pracovných miest a o prácu tak príde približne 300 zamestnancov.

Prepúšťanie v spoločnosti Zendesk nasleduje po viacerých obdobných oznámeniach technologických spoločností s prevádzkou v Írsku, vrátane spoločností Meta, Stripe, Twitter, Salesforce, Shopify, Patreon, Intercom a Twilio. Očakáva sa, že prepúšťanie oznámi aj výrobca čipov Intel.

V súčasnosti spoločnosť zamestnáva v Dubline približne 600 ľudí a denník Irish Independent uvádza, že tamojší zamestnanci už boli informovaní o znížení počtu zamestnancov.

Znižovanie nákladov stojí peniaze

Zníženie počtu zamestnancov bude spoločnosť Zendesk stáť približne 28 miliónov USD vo forme odstupného, zamestnaneckých výhod a ďalších súvisiacich nákladov.

V oznámení pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy spoločnosť uviedla, že zníženie počtu zamestnancov vychádza z “iniciatív na zníženie nákladov, ktorých cieľom je znížiť prevádzkové náklady a zamerať sa na kľúčové priority rastu spoločnosti Zendesk”.

Minister obchodu chce prepusteným zamestnancom pomôcť

Írsky minister podnikania a obchodu,Tánaiste Leo Varadkar tvrdí, že nič nenasvedčuje tomu, že by technologickí giganti zatvorili írske pobočky..

Po stretnutí medzi IDA Ireland a Enterprise Ireland začiatkom tohto týždňa Varadkar uviedol, že zamestnancom, ktorí prišli o prácu v dôsledku týchto hromadných škrtov, bude poskytnutá pomoc “pri hľadaní náhradného zamestnania alebo iných príležitostí”.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+