Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Technologické spoločnosti hromadne prepúšťajú. Zendesk zruší 300 miest

Zendesk, softvérová spoločnosť poskytujúca služby zákazníkom so základňou v Dubline, prepustí takmer 5 % svojich zamestnancov na celom svete. Túto informáciu zverejnil ako prvý Siliconrepublic.

Technologické spoločnosti hromadne prepúšťajú. Zendesk zruší 300 miest

Znižovanie pracovných miest v technologickom sektore

Spoločnosť Zendesk je poslednou z radu technologických spoločností s medzinárodným sídlom v Írsku, ktoré oznámili prepúšťanie. Správna rada spoločnosti schválila minulý štvrtok zníženie pracovných miest a o prácu tak príde približne 300 zamestnancov.

Prepúšťanie v spoločnosti Zendesk nasleduje po viacerých obdobných oznámeniach technologických spoločností s prevádzkou v Írsku, vrátane spoločností Meta, Stripe, Twitter, Salesforce, Shopify, Patreon, Intercom a Twilio. Očakáva sa, že prepúšťanie oznámi aj výrobca čipov Intel.

V súčasnosti spoločnosť zamestnáva v Dubline približne 600 ľudí a denník Irish Independent uvádza, že tamojší zamestnanci už boli informovaní o znížení počtu zamestnancov.

Znižovanie nákladov stojí peniaze

Zníženie počtu zamestnancov bude spoločnosť Zendesk stáť približne 28 miliónov USD vo forme odstupného, zamestnaneckých výhod a ďalších súvisiacich nákladov.

V oznámení pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy spoločnosť uviedla, že zníženie počtu zamestnancov vychádza z “iniciatív na zníženie nákladov, ktorých cieľom je znížiť prevádzkové náklady a zamerať sa na kľúčové priority rastu spoločnosti Zendesk”.

Minister obchodu chce prepusteným zamestnancom pomôcť

Írsky minister podnikania a obchodu,Tánaiste Leo Varadkar tvrdí, že nič nenasvedčuje tomu, že by technologickí giganti zatvorili írske pobočky..

Po stretnutí medzi IDA Ireland a Enterprise Ireland začiatkom tohto týždňa Varadkar uviedol, že zamestnancom, ktorí prišli o prácu v dôsledku týchto hromadných škrtov, bude poskytnutá pomoc “pri hľadaní náhradného zamestnania alebo iných príležitostí”.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+