Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Takko Fashion začala s online predajom vo Francúzsku

Takko Fashion, významný nemecký textilný diskontný reťazec, ďalej rozšíril svoje európske aktivity v oblasti elektronického obchodu. Krátko po otvorení internetového obchodu v Holandsku začala spoločnosť s online predajom vo Francúzsku.

Takko Fashion začala s online predajom vo Francúzsku

S takmer dvoma tisíckami predajní v 17 európskych krajinách, je spoločnosť Takko Fashion významným hráčom na trhu s cenovo dostupným oblečením. Dlhý čas predával diskont len prostredníctvom svojich kamenných predajní. V roku 2016 sa spoločnosť rozhodla otvoriť eshop pre nemecký trh. Spustenie elektronického obchodu prispelo k rekordnému ročnému obratu v roku 2022, ktorý dosiahol 1,22 miliardy eur, pričom zisk sa pohyboval na úrovni 13 %.

Online expanzia v Európe

Koncom minulého roka spoločnosť Takko Fashion oznámila svoje plány na rozšírenie elektronického obchodu mimo Nemecka. V apríli začala s online predajom v Rakúsku a minulý mesiac sprístupnila online obchod holandským zákazníkom. Teraz je na rade Francúzsko, kde spoločnosť Takko pôsobí od roku 2018. Francúzi míňajú na online nákupy podstatne vyššie sumy ako je tomu v mnohých iných západoeurópskych krajinách. Vyzdvihnutie online objednávky v jednej zo 41 francúzskych predajní Takko bude bezplatné, zatiaľ čo doručenie domov stojí 5,99 eura.

Na budúci mesiac je naplánované otvorenie internetového obchodu Takko v Českej republike. Skôr spomínané spustenie internetového obchodu na Slovensku však bolo údajne zo strategických dôvodov odložené.

Vyzdvihnutie a vrátenie na predajni

Od jari 2022 viedol spoločnosť Takko Fashion holandský generálny riaditeľ Tjeerd Jegen, ktorý však nedávno oznámil svoj odchod – nástupca zatiaľ nebol vymenovaný. Krátko pred svojou výpoveďou Jegen v rozhovore spomenul, že reťazec nechce znášať straty z online predajných aktivít, a to napriek nízkym cenám výrobkov a maržiam.

Jegen pre holandský magazín Twinkle uviedol: “Zákazníci majú silnú motiváciu vyzdvihnúť si a vrátiť tovar v obchode, pričom 50 percent z nich ho vráti priamo v predajni a takmer 80 percent vráteného tovaru putuje späť do obehu. Vďaka tomu je pre nás tento model ziskový, čo zabezpečuje jeho fungovanie.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+