4 min. čítanie

SuperFaktúra a jej milión vystavených faktúr mesačne! Ako robia marketing? (Branislav Šimo, SuperFaktúra)

Podnikateľské prostredie medzi software na fakturáciu je pomerne saturované. Spoločnosť SuperFaktúra to ale aj napriek tomu zvláda a je jednotkou na slovenskom trhu. Ich model platenia od začiatku sa im osvedčil a majú aj napriek tomu vysoké LTV u zákazníkov. Snažia sa zaujať prístupom a kvalitou. Okrem iného sa tiež dozviete, ako im funguje 7 hodinový pracovný čas. To všetko nám do štúdia Ecommerce Bridge prišiel porozprávať Branislav Šimo, CEO zo SuperFaktúry.

Štefan Polgári Štefan Polgári
Founder Ecommerce Bridge & Dognet
SLEDUJTE TENTO OBSAH Ako podcast

V rozhovore sa dozviete:

  • 01:23 Koľko sa cez SuperFaktúru vystaví faktúr mesačne?
  • 02:10 Pôsobíte v SK a CZ. Aké je percentuálne rozloženie klientov?
  • 04:16 Rozmýšľate nad ďalšou expanziou?
  • 05:50 Čo si sľubujete od nového redizajnu?
  • 09:46 Ako funguje SuperFaktúra po marketingovej stránke?
  • 12:14 Počítate si LTV u zákazníkov?
  • 13:36 Freemium model a SuperFaktúra
  • 19:59 SuperFaktúra a investori, ako to bolo?
  • 26:26 7 hodinový pracovný čas
  • 31:11 Čo chystá SuperFaktúra do budúcna?
Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Koľko sa cez SuperFaktúru vystaví faktúr mesačne?

Počas slabšej sezóny a leta sa to číslo pohybuje okolo 550 tisíc vystavených faktúr mesačne. Naopak v prvom a štvrtom kvartáli sa môžu pýšiť skoro dvojnásobným nárastom a cez ich systém sa vystaví takmer milión faktúr mesačne!

Pôsobíte v SK a CZ. Aké je percentuálne rozloženie klientov?

V súčasnom stave sú 2/3 klientov zo Slovenska, keďže na tomto trhu spoločnosť aj začínala. O pár rokov neskôr prešla aj na český trh a zvyšní užívatelia sú odtiaľto. Ich predstava pri presune do Česka bola jednoduchšia, ako sa napokon ukázalo. Museli meniť viaceré prvky v systéme, ako aj legislatívne. Celkovo to bolo na Slovensku jednoduchšie, keďže tu poznali ľudí či spoločnosti a na chvíľu sa dokonca mohli považovať za love brand.

Rozmýšľate nad ďalšou expanziou?

V minulosti sa pokúsili o ľahkú expanziu do Rakúska, ale nebolo to také, ako očakávali. Nastavili marketingové kanály, no výsledky boli slabé. Pri ďalších úvahách využili aj investorov, ktorí by im pomohli v tomto rozvoji. Boli tam však viaceré myšlienky veľkého rozšírenia s pokrytím len základných prvkov fakturácie, ale tím Braňa Šima baví práve vývoj a robenie vecí na mieru. Vyslovene sa teda nebránia expanzii, ale ani to nie je pre nich priorita.

Čo si sľubujete od nového redizajnu?

Zmena zatiaľ nebola taká dramatická, skôr iba jemné úpravy farieb a loga, avšak je to tak rozhodne lepšie. Ide o preukázanie klientom, že spoločnosť žije a stále sa vyvíja, ako aj o praktické aspekty ako správny pomer strán loga a podobne. Nedávno do spoločnosti nastúpil aj UX dizajnér, takže všetky podobné výstupy by mali dávať väčší zmysel.

Ako funguje SuperFaktúra po marketingovej stránke?

Dnes je trh s fakturačnými software veľmi penetrovaný. Ale najlepšie pre túto spoločnosť funguje odporúčanie. Spokojný klient dokáže výrazne zvýšiť šancu na novú konverziu. Okrem toho už dlho spracovávajú zaujímavé a prínosné témy z legislatívy fakturácie na svoj blog, čo im prináša organické návštevy. A potom sú to klasické PPC reklamy cez Google alebo Meta nástroje.

Počítate si LTV u zákazníkov?

Je to pre spoločnosť základná metrika a podľa štatistík priemerne klient zostáva približne 3 roky.

Freemium model a SuperFaktúra

Od začiatku to mali nastavené na platený model z dôvodu, že za nimi nestál veľký investor, takže nemali priestor čakať, či sa im to podarí a potom konvertovať ľudí na platených. Zatiaľ im to takto funguje a tým, že prinášajú kvalitné služby, klienti sú spokojní. Bola tam aj úvaha o sub-brande a nejakej SuperFaktúra Light, kde by tento model mohol fungovať. Teraz v súčasnej situácii by si to už aj spoločnosť mohla dovoliť. Stále je táto otázka teda otvorená. Na SK a CZ trhu by to už asi nedávalo zmysel, ale pri otváraní nového trhu práve naopak.

SuperFaktúra a investori, ako to bolo?

Bolo to rozhodovanie medzi úverom a investormi. Vývoj stál veľké peniaze a keď chcela spoločnosť napredovať, potrebovala peniaze. Nakoniec sa rozhodla pre investorov. Dopadlo to pre spoločnosť veľmi pozitívne a sú partnermi doteraz.

7 hodinový pracovný čas

Veľmi sa im to osvedčilo a ľudia to vnímajú ako jeden z hlavných benefitov. Preto neplánujú v najbližšej dobe rušiť tento stav. Pokiaľ sú zamestnanci spokojní, tak pracujú aj tak viac. No nie je to nevyhnutné.

Čo chystá SuperFaktúra do budúcna?

Neustále sa snažia byť pre klientov k dispozícii a vyvíjať nové moduly, aby uľahčili prácu so systémom. Aj s konkurenciou majú nadštandardné vzťahy. Na Slovensku si chcú udržať pozíciu jednotky a na tom českom druhé až tretie miesto.

Zdieľať článok
Štefan Polgári
Founder Ecommerce Bridge & Dognet

Už od puberty pracujem na vlastných projektoch. Veľmi skoro som pochopil, že robiť “weby pre klientov” je cesta do … nie úplne pre mňa. Tak som začal pracovať na vlastných projektoch. V 17 rokoch som mal portfólio asi 350 webov so zameraním na financie a poväčšine na českom trhu. Boli postavené na organickom vyhľadávaní zo Seznam.cz a keď trošku vylepšili algoritmus, weby “popadali”. Neskôr som sa zamestnal, okúsil prácu vo veľkej agentúre a aj na krásnej pozícii “IT project Manager”, kde by som vydržal do dôchodku, nebyť ambícií. Tak sme spoločne s agentúrou VISIBILITY rozbiehali affiliate sieť Dognet, ktorá úspešne operuje v CEE regióne už viac ako 10 rokov. Síce s VISIBILITY už sieť nepôsobí viac ako 4 roky, no jej kľúčová úloha pri štarte je nepopierateľná. Dognet má viacero podprojektov, ako napríklad knižky o online a affiliate marketingu Super Affiliate Academy, organizuje affiliate meetupy HotDognet (po celej CEE) a spolu organizoval affiliate konferenciu Affilhero. Robíme veľmi veľa pre edukáciu trhu. Medzičasom som spustil projekt Ecommerce Bridge, ktorý verím že v roku 2024 bude tak isto silne etablovaný v rámci CEE. Je to online magazín pre ecommerce scénu, eshopy a celkovo online podnikanie. Prevádzkujem tiež, asi jediné, Múzeum Mobilov v Európe. Som veľmi hrdý na to, akým spôsobom je celá firma a jej projekty postavené. Že už väčšinou nestoja na mojej osobe a mám úžasný team, ktorý vie viesť projekty aj bez môjho “mikromanažmentu”. Moje obľúbené motivačné bláboly: 👍 “Done is better than perfect” 👍 “Nestrelíš, nedáš gól” 👍 “Aj pád na hubu je krok vpred” 👍 “Veci treba robiť a nie sa o nich rozprávať” Ak si to dočítal až sem, gratulujem, máš veľa voľného času. Investuj ho do “strieľania” a nie krčmovým rečiam, ktoré ešte nikomu nepomohli.

Tento článok ti prináša

SuperFaktura – Fakturačný systém

SuperFaktúra je online platforma určená pre efektívnu fakturáciu. Ponúka rôzne funkcie, vrátane vytvárania profesionálnych faktúr, rýchlych cenových ponúk, kontroly nákladov a prehľadných objednávok. SuperFaktúra je určená pre živnostníkov, firmy aj e-shopy.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Pri exporte sa nepýtajte ČI, ale KEDY… prečo nemusí byť CZ trh vždy prvou voľbou? (Ján Aštary – Dexfinity)
1 min. čítanie

Pri exporte sa nepýtajte ČI, ale KEDY… prečo nemusí byť CZ trh vždy prvou voľbou? (Ján Aštary – Dexfinity)

Čakanie na správny moment nie je v prípade expanzie až tak na mieste. Pokiaľ máte e-shop a vidíte v tom pridanú hodnotu, rozhodne by ste do toho mali ísť. Vie to priniesť obrovský obchodný potenciál a množstvo ďalších benefitov. Či je český trh vždy ideálna voľba pre expanziu, ako by mal prebiehať celý proces a […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Na čom “beží” e-shop GymBeam a čo to vie naučiť každého e-shopára. (Róbert Čižmár, GymBeam)
1 min. čítanie

Na čom “beží” e-shop GymBeam a čo to vie naučiť každého e-shopára. (Róbert Čižmár, GymBeam)

Je nevyhnutné pre e-shopy vyhľadávať riešenie webu na mieru, alebo sa od začiatku uspokoja s krabicovým produktom? GymBeam momentálne migruje svoje dáta z Magenta a je to proces na niekoľko mesiacov až rokov. Čo by v minulosti spravili inak, aby sa tomu vyhli, kedy reálne zvažovať custom riešenie od začiatku a na čo by sa […]

Štefan Polgári Štefan Polgári
Founder Ecommerce Bridge & Dognet
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+