2 min. čítanie

Startup kevin. má ambíciu stať sa jednorožcom. Jeho služby využíva aj Slevomat

Litovská spoločnosť kevin. ponúka podnikom možnosť prijímať platby priamo od bánk, čím sa zbavuje platobných kariet, urýchľuje a zjednodušuje platobný proces a zároveň pomáha znižovať zbytočné náklady. V súčasnosti využíva služby spoločnosti viac ako 7 000 obchodníkov v 27 krajinách Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP).

Startup kevin. má ambíciu stať sa jednorožcom. Jeho služby využíva aj Slevomat

Do polovice roka 2023 sa chce spoločnosť kevin. stať európskym lídrom A2A v obchodoch a plánuje pokryť 85 % celej Európy. V rebríčku Sifted ‘s Europe’s rising 100, zaradili kevin. medzi 20 európskych B2B spoločností, ktoré v blízkej budúcnosti môžu získať status jednorožca.

Prvý rok v Českej republike

Kandidát na ďalšieho európskeho jednorožca má za sebou prvý rok na českom trhu. V máji získal investíciu vo výške 1,6 mld. korún a Česká republika predstavuje jeden z kľúčových trhov. Jej inovatívnu platobnú infraštruktúru A2A, ktorá je alternatívou k nákladným platobným kartám, už používajú poprední e-commerce hráči ako Slevomat alebo spoločnosť Alensa. 

Okrem online sveta začala spoločnosť kevin. integrovať svoju infraštruktúru aj do POS terminálov, ktoré umožnia platby A2A v kamenných obchodoch. Tento krok je možný vďaka spolupráci so spoločnosťou Monet+ a jej nezávislou softvérovou platformou Switchio, ktorá spravuje tisíce platobných terminálov v celej Európe. Spoločnosť kevin. sa tak stala vôbec prvou spoločnosťou, ktorá ponúka platby A2A v kamenných predajniach. 

Česko bude prvou krajinou, v ktorej spoločnosť plánuje testovať platby A2A v kamenných predajniach.

“Česká republika je pre nás kľúčovým trhom. Je to jeden z popredných finančných trhov v strednej a východnej Európe. To otvára možnosti rastu pre celý sektor finančných inovácií. Sme prvá spoločnosť v Európe, ktorá poskytuje platobnú infraštruktúru A2A a ktorú možno integrovať do existujúcich platobných terminálov v kamenných obchodoch. Dúfame, že budeme mať 35 % podiel na všetkých platbách cez terminály v Európe. Do polovice roka 2023 chceme tento podiel zvýšiť na 85 %. Veríme, že v Českej republike bude náš rast ešte rýchlejší,” hovorí Radoslav Tomasiak, vedúci oddelenia POS riešení v spoločnosti kevin.

kevin. pokračuje v rokovaniach s ďalšími významnými podnikateľskými subjektmi v Českej republike, vrátane finančných a úverových spoločností a bankových domov, aby pomohli podnikom prijímať platby A2A bezpečnejším a rýchlejším spôsobom. Startup je tiež v pokročilom štádiu rokovaní so spoločnosťou Global Payments, popredným svetovým poskytovateľom platobných technológií a softvérových riešení.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+