Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Spolupráca Alza.cz a Home Credit prinesie jednoduchšie nákupy

V rámci zlepšovania finančných služieb zákazníkom sa Alza a Home Credit dohodli na spolupráci. Cieľom je umožniť zákazníkom dohodnúť si splátky priamo v e-shope. Novinkou bude možnosť vyzdvihnúť si objednávku na splátky prostredníctvom AlzaBoxov.

Spolupráca Alza.cz a Home Credit prinesie jednoduchšie nákupy

Vybavenie nákupu na splátky aj online v e-shope

“Alza.cz okrem rozširovania ponuky tovaru vrátane vlastných privátnych značiek a budovania najväčšej siete AlzaBoxov zlepšuje svoje finančné služby, aby bola aj naďalej spoľahlivým a bezpečným partnerom pre nákup na splátky. Vďaka tejto vzájomnej spolupráci budeme môcť zákazníkom ponúknuť ešte nižšie ročné percentuálne sadzby vybraných úverov,” hovorí Petra Janovská, riaditeľka služieb Alza.cz.

Zákazníci Alzy si teraz môžu dohodnúť online splátky priamo v e-shope, kde bude možné splátky zaplatiť aj predčasne. “Z našich údajov vyplýva, že splátkové financovanie je obľúbenou formou platby. Obvyklá suma vynaložená na jednu objednávku, ktorú zákazníci týmto spôsobom zaplatia, je 18 500 Kč. Najčastejšie ho využívajú pri nákupe televízorov, elektroniky, PC zostáv, bielej techniky a herných konzol,” vysvetľuje Petra Janovská a dodáva: “Vďaka jednoduchému vybaveniu splátkového predaja kompletne online už zákazníci nemusia strácať čas osobnou návštevou kamenných predajní a svoje objednávky na splátky si teraz môžu vyzdvihnúť aj v jednom z našich 1 370 AlzaBoxov.”

“V prvom štvrťroku tohto roka sme v Home Credite zaznamenali medziročný nárast nákupu na splátky o 42 %. Najobľúbenejším tovarom, ktorý si u nás ľudia kupujú na splátky, sú dlhodobo mobilné telefóny, biela a čierna technika a nábytok. Novým najpredávanejším tovarom je klimatizácia, ktorej predaj naďalej rastie. Trendom je, že priemerná výška nákupov, ktoré ľudia realizujú na splátky, sa zvyšuje,” hovorí Marek Tomčík zo spoločnosti Home Credit.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+