2 min. čítanie

Spolupráca Alza.cz a Home Credit prinesie jednoduchšie nákupy

V rámci zlepšovania finančných služieb zákazníkom sa Alza a Home Credit dohodli na spolupráci. Cieľom je umožniť zákazníkom dohodnúť si splátky priamo v e-shope. Novinkou bude možnosť vyzdvihnúť si objednávku na splátky prostredníctvom AlzaBoxov.

Spolupráca Alza.cz a Home Credit prinesie jednoduchšie nákupy

Vybavenie nákupu na splátky aj online v e-shope

“Alza.cz okrem rozširovania ponuky tovaru vrátane vlastných privátnych značiek a budovania najväčšej siete AlzaBoxov zlepšuje svoje finančné služby, aby bola aj naďalej spoľahlivým a bezpečným partnerom pre nákup na splátky. Vďaka tejto vzájomnej spolupráci budeme môcť zákazníkom ponúknuť ešte nižšie ročné percentuálne sadzby vybraných úverov,” hovorí Petra Janovská, riaditeľka služieb Alza.cz.

Zákazníci Alzy si teraz môžu dohodnúť online splátky priamo v e-shope, kde bude možné splátky zaplatiť aj predčasne. “Z našich údajov vyplýva, že splátkové financovanie je obľúbenou formou platby. Obvyklá suma vynaložená na jednu objednávku, ktorú zákazníci týmto spôsobom zaplatia, je 18 500 Kč. Najčastejšie ho využívajú pri nákupe televízorov, elektroniky, PC zostáv, bielej techniky a herných konzol,” vysvetľuje Petra Janovská a dodáva: “Vďaka jednoduchému vybaveniu splátkového predaja kompletne online už zákazníci nemusia strácať čas osobnou návštevou kamenných predajní a svoje objednávky na splátky si teraz môžu vyzdvihnúť aj v jednom z našich 1 370 AlzaBoxov.”

“V prvom štvrťroku tohto roka sme v Home Credite zaznamenali medziročný nárast nákupu na splátky o 42 %. Najobľúbenejším tovarom, ktorý si u nás ľudia kupujú na splátky, sú dlhodobo mobilné telefóny, biela a čierna technika a nábytok. Novým najpredávanejším tovarom je klimatizácia, ktorej predaj naďalej rastie. Trendom je, že priemerná výška nákupov, ktoré ľudia realizujú na splátky, sa zvyšuje,” hovorí Marek Tomčík zo spoločnosti Home Credit.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+