Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Spoločnosť Zľavomat v hľadáčiku protimonopolného úradu

Zľavomat predložil protimonopolnému úradu návrh záväzkov, ktorých dodržiavanie by malo odstrániť predbežné súťažné obavy v danej veci.

Spoločnosť Zľavomat v hľadáčiku protimonopolného úradu

Zľavomat predložil návrhy, ktoré majú odstrániť obavy

Protimonopolný úrad SR vyhlásil verejnú konzultáciu vo veci možného zneužívania dominantného postavenia spoločnosti slevomat.cz podnikajúcej aj na Slovensku, informoval o tom v stredu úrad.

„Týmto si PMÚ dovoľuje vyzvať účastníkov trhu na predloženie prípadných pripomienok k návrhu záväzkov v danej veci, a to v lehote do 31. októbra,“ informoval úrad.

Pripomienky úradu majú účastníci zasielať na odbor zneužívania dominantného postavenia a vertikálnych dohôd.

Spoločnosť slevomat.cz sa v návrhu záväzkov zaväzuje, že nebude po obdobie troch rokov s cieľom sprostredkovania predaja tovarov alebo služieb prostredníctvom webovej stránky zlavomat.sk od predajcov vyžadovať záväzok ponúkať tovary alebo služby výhradne prostredníctvom svojej webovej stránky.

Taktiež sa zaväzuje, že nebude po obdobie troch rokov od predajcov, respektíve záujemcov o spoluprácu, vyžadovať záväzok ponúkať tovary alebo služby prostredníctvom webovej stránky www.zlavomat.sk za cenu nižšiu alebo rovnakú, ako je cena, za ktorú záujemcovia rovnaké tovary alebo služby predávajú prostredníctvom vlastných offline distribučných kanálov alebo prostredníctvom iných online platforiem.

Credit: Trend.sk

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+