Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Spoločnosť Rohlik chce kúpiť nemecký online supermarket Bringmeister od spoločnosti Rockaway

Nemecký trh je pre českého internetového predajcu potravín Rohlik kľúčovým trhom. Dokazuje to aj možná akvizícia spoločnosti Bringmeister, ktorú v súčasnosti schvaľuje nemecký protimonopolný úrad. Nemeckú spoločnosť už dva roky vlastní česká investičná skupina Rockaway Jakuba Havrlanta.

Spoločnosť Rohlik chce kúpiť nemecký online supermarket Bringmeister od spoločnosti Rockaway
Zdroj: Rohlik

Fúziu oznámil nemecký protimonopolný úrad

Informácie o akvizícii sa stali verejnými, keďže nemecký regulačný orgán zverejnil správu o schválení potenciálnej fúzie na svojej webovej stránke. “Bringmeister je na ceste stať sa súčasťou skupiny Rohlik,” potvrdil informácie z nemeckých médií hovorca spoločnosti Rockaway Marek Blahuta. “Transakcia však ešte podlieha schváleniu protimonopolného úradu, a preto nebudeme komentovať podrobnosti,” dodal. Rokovania potvrdil aj zástupca spoločnosti Rohlik.

Ak sa transakcia uskutoční, bude to prvá takáto akvizícia, ktorú spoločnosť Rohlik uskutočnila. Startup Tomáša Čupra doteraz rástol organicky a na všetky trhy vstupoval pod vlastnou značkou. Kúpou spoločnosti Bringmeister by Rohlik mohol vstúpiť do ďalších oblastí, v ktorých doteraz nepôsobil. Konkrétne ide o Berlín, Postupim, Augsburg alebo Ingolstadt. Bringmeister pôsobí aj v Mníchove, kam Rohlik vstúpil pred dvoma rokmi pod značkou Knuspr, a v blízkosti mesta má Rohlik moderný sklad.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Spoločnosť Bringmeister pôsobí na nemeckom trhu od roku 1997, pôvodne v rámci maloobchodnej skupiny Edeka, ale pred dvoma rokmi ju za bližšie nešpecifikovanú sumu kúpila česká skupina Rockaway. Podľa posledných verejne dostupných informácií by mal obrat spoločnosti predstavovať 100 miliónov EUR, teda približne 2,4 miliardy Kč.

“Nemecký trh je pre nás v zahraničí kľúčový a chceme sa naň viac zamerať,” povedal v čase akvizície Jakub Havrlant, zakladateľ skupiny Rockaway. Partner spoločnosti Rockaway Dušan Zábrodský, ktorý mal na starosti skupinu Bringmeister, označil online predaj a rozvoz potravín za “Next Big Thing

“Tento rok sme na ceste k obratu viac ako 100 miliónov eur (2,5 miliardy Kč), ale v priebehu troch až piatich rokov chceme dosiahnuť obrat viac ako 1 miliardu eur (viac ako 25 miliárd Kč). E-predaj má z obchodného hľadiska jednu výhodu – nízku penetráciu trhu,” uviedol v komentári pre Czech Crunch.”.

Credit: E15

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+