1 min. čítanie

Spoločnosť MyToys končí

Nemecký ecommerce podnik Otto Group zrušil svoju platformu MyToys. Platforma nebola schopná dosiahnuť ziskovosť. Všetky jej obchody sa budú musieť zatvoriť. Toto rozhodnutie vedie k zrušeniu 800 pracovných miest.

Spoločnosť MyToys končí

MyToys nebola schopná dosiahnuť zisk

Nemecká skupina Otto Group vlastní niekoľko značiek vrátane About You a Bonprix. Pred dvoma týždňami spoločnosť zverejnila prognózu svojich tržieb a očakáva pokles na úrovni dvoch percentuálnych bodov. V reakcii na túto skutočnosť spoločnosť oznámila, že zruší platformu MyToys.de ako aj všetky kamenné obchody. Značka bude naďalej ponúkaná na vlastnej platforme spoločnosti Otto.

Spoločnosť MyToys nebola schopná dosiahnuť zisk.

Spoločnosť MyToys nebola schopná dosiahnuť ziskovosť napriek strategickým zmenám a vysokým investíciám. Podľa Otta nebolo možné naplánovať úspešný obrat v kombinácii s vysokými investíciami, rastúcimi nákladmi a tlakom trhu.

Zrušenie 800 pracovných miest

“Samozrejme, toto rozhodnutie bolo pre nás mimoriadne ťažké, najmä vzhľadom na obetavú a profesionálnu prácu všetkých zamestnancov MyToys,” vysvetlil člen predstavenstva spoločnosti Otto Sebastian Klauke. Ukončenie činnosti vedie k zrušeniu 800 pracovných miest. 

Skupina vo vyhlásení uviedla, že vypracuje sociálny plán pre dotknutých zamestnancov, aby zmiernila vplyv reorganizácie.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+