2 min. čítanie

Spoločnosť Lampenwelt si vyrába obaly svietidiel na mieru. Ušetrí 50 % objemu a vytvorí až 500 obalov za hodinu!

Spoločnosť Lampenwelt, online predajca osvetlenia, využíva nový 3D baliaci systém CVP Impack od spoločnosti Sparck Technologies. E-commerce-magazin upresňuje,  "vďaka týmto systémom je možné v logistickom centre vyrobiť za hodinu až 500 obalov na mieru." Tie sú pre spoločnosť úplnou nutnosťou. Obsluhuje totiž viac ako štyri milióny zákazníkov v 17 krajinách.

Spoločnosť Lampenwelt si vyrába obaly svietidiel na mieru. Ušetrí 50 % objemu a vytvorí až 500 obalov za hodinu!

Zníženie ekologickej stopy pomocou nových baliacich zariadení

“Poslaním našej spoločnosti je: Zvyšovať prosperitu ľudí. Snažíme sa plniť želania našich zákazníkov a zároveň neustále znižovať ekologickú stopu našich produktov a logistiky,” hovorí Thomas Rebmann, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Lampenwelt GmbH. 

Za 20 rokov sa spoločnosť Lampenwelt GmbH stala jedným z najväčších online dodávateľov svetla a osvetlenia v Európe. Spoločnosť predáva svoje výrobky v 17 krajinách prostredníctvom rôznych domén. Patria sem medzinárodné domény, ako napríklad Lights.co.uk vo Veľkej Británii alebo Luminaire.fr vo Francúzsku. Spoločnosť ponúka takmer 500 značiek a viac ako 50 000 produktov. 

Spoločnosť Lampenwelt je  jedným z najväčších online dodávateľov svetla a osvetlenia v Európe

Plne automatizovaný systém obsluhujú dvaja pracovníci

Aby sa objednaný tovar dostal k zákazníkom čo najrýchlejšie, na dopravný pás zariadenia CVP Impack ho po prevzatí ukladajú len dvaja zamestnanci. Potom už prebieha automatizovaný proces balenia. Každých sedem sekúnd sa vyrobí jeden balík. Systém automaticky reže, plní, skladá, lepí, váži a označuje prepravné obaly. Dokonca aj v čase najväčšej špičky stačia dvaja zamestnanci na to, aby umiestnili objednané výrobky na dopravný pás systému.

Každý obal je zapečatený, odvážený a označený štítkom pre dopravcu. zdroj: sparcktechnologies.com

“V priebehu rokov sa nám podarilo vyvinúť veľmi úsporné a udržateľné riešenia. Balenia na mieru ušetria až 50 % prepravného objemu a až 30 % spotreby vlnitej lepenky. Výplň kartónov nie je vôbec nutná. Sme veľmi radi, že môžeme pomôcť spoločnosti Lampenwelt GmbH, ktorá si stanovila ambiciózne ciele v oblasti znižovania svojej ekologickej stopy. Týmto krokom sa stala jednoznačným príkladom pre celý segment,” zdôrazňuje Richard Nijboer, riaditeľ predaja a služieb spoločnosti Sparck Technologies.

Aby bola spoločnosť Lampenwelt pripravená na ďalší rast, rozšírila v roku 2017 svoje logistické centrum. Zakladatelia spoločnosti sa vtedy rozhodli, že skladovanie, balenie a prepravu, ako aj spracovanie vrátených produktov budú zabezpečovať sami. Cieľom bolo poskytovať zákazníkom služby z jedného centrálneho bodu.

Prečítajte si tiež: Spoločnosť JD.com spustila svoje prvé robotické predajne v Európe 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením
6 min. čítanie

Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením

Pozrite sa na príklady ako využiť aplikáciu WhatsApp for Business na zvýšenie predajov. Shein začína ponúkať zánovné položky. Zhrnuli sme najzaujímavejšie májové udalosti a pridali k nim vlastný pohľad na vec.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+