Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Spoločnosť Klarna predstavuje nástroje na prevenciu dlhov

Švédsky fintech Klarna reaguje na nové predpisy britského Úradu pre finančné správanie, aby zabezpečil väčšiu ochranu spotrebiteľov. Vstupuje do partnerstva s Money Adviser Network.

Spoločnosť Klarna predstavuje nástroje na prevenciu dlhov

Líder segmentu BNPL poskytne poradenstvo svojim klientom

Keďže v Spojenom kráľovstve vstúpili do platnosti nové predpisy na ochranu spotrebiteľa, spoločnosť Klarna, líder v oblasti BNPL (buy now, pay later), sa stala prvým partnerom siete Money Adviser Network, ktorá poskytuje zákazníkom bezplatné a spoľahlivé poradenstvo v oblasti správy dlhov.

Sieť Money Adviser Network, ktorú prevádzkuje britský vládny orgán MoneyHelper, sprostredkúva spotrebiteľom kontakt s renomovanými službami dlhového poradenstva, ako sú StepChange, Citizens Advice a National Debtline. Vďaka tejto aliancii budú mať klienti spoločnosti Klarna prístup k nepretržitému poradenstvu v oblasti dlhov.

Spoločnosť Klarna sa týmto krokom pripravuje na nové nariadenia o ochrane spotrebiteľa, ktoré stanovil Úrad pre finančné správanie (FCA) a ktoré mali nadobudnúť účinnosť koncom júla. Spoločnosť Klarna tak spúšťa iniciatívu na podporu zodpovedného požičiavania. Medzi nové produkty patrí aj možnosť “opt-out”, ktorá zákazníkom umožňuje vopred sa rozhodnúť, že pôžičku, ktorú si vybavili, nevyužijú. Okrem toho spoločnosť Klarna v januári pridala do svojej aplikácie v Spojenom kráľovstve, USA, Nemecku a Švédsku nástroj na finančné plánovanie s cieľom povzbudiť svojich zákazníkov, aby si vytvorili “inteligentné výdavkové návyky”.

Flora Coleman, riaditeľka pre globálnu politiku spoločnosti Klarna, povedala: “Sme prvou službou BNPL, ktorá spolupracuje so sieťou Money Adviser Network. Vyzývame ostatných poskytovateľov BNPL, aby nás nasledovali a ukázali, že záujmy zákazníkov sú pre nich naďalej prioritou.”

Zdroj: Finextra.com

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+