2 min. čítanie

Spoločnosť Klarna predstavuje nástroje na prevenciu dlhov

Švédsky fintech Klarna reaguje na nové predpisy britského Úradu pre finančné správanie, aby zabezpečil väčšiu ochranu spotrebiteľov. Vstupuje do partnerstva s Money Adviser Network.

Spoločnosť Klarna predstavuje nástroje na prevenciu dlhov

Líder segmentu BNPL poskytne poradenstvo svojim klientom

Keďže v Spojenom kráľovstve vstúpili do platnosti nové predpisy na ochranu spotrebiteľa, spoločnosť Klarna, líder v oblasti BNPL (buy now, pay later), sa stala prvým partnerom siete Money Adviser Network, ktorá poskytuje zákazníkom bezplatné a spoľahlivé poradenstvo v oblasti správy dlhov.

Sieť Money Adviser Network, ktorú prevádzkuje britský vládny orgán MoneyHelper, sprostredkúva spotrebiteľom kontakt s renomovanými službami dlhového poradenstva, ako sú StepChange, Citizens Advice a National Debtline. Vďaka tejto aliancii budú mať klienti spoločnosti Klarna prístup k nepretržitému poradenstvu v oblasti dlhov.

Spoločnosť Klarna sa týmto krokom pripravuje na nové nariadenia o ochrane spotrebiteľa, ktoré stanovil Úrad pre finančné správanie (FCA) a ktoré mali nadobudnúť účinnosť koncom júla. Spoločnosť Klarna tak spúšťa iniciatívu na podporu zodpovedného požičiavania. Medzi nové produkty patrí aj možnosť “opt-out”, ktorá zákazníkom umožňuje vopred sa rozhodnúť, že pôžičku, ktorú si vybavili, nevyužijú. Okrem toho spoločnosť Klarna v januári pridala do svojej aplikácie v Spojenom kráľovstve, USA, Nemecku a Švédsku nástroj na finančné plánovanie s cieľom povzbudiť svojich zákazníkov, aby si vytvorili “inteligentné výdavkové návyky”.

Flora Coleman, riaditeľka pre globálnu politiku spoločnosti Klarna, povedala: “Sme prvou službou BNPL, ktorá spolupracuje so sieťou Money Adviser Network. Vyzývame ostatných poskytovateľov BNPL, aby nás nasledovali a ukázali, že záujmy zákazníkov sú pre nich naďalej prioritou.”

Zdroj: Finextra.com

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+