2 min. čítanie

Spoločnosť GAP France bude predávať online. Značka čelí finančným ťažkostiam

Spoločnosť Hermione People and Brands, ktorá prevádzkuje francúzsky GAP sa rozhodla vstúpiť na trh elektronického obchodu a otvára eshop.

Spoločnosť GAP France bude predávať online. Značka čelí finančným ťažkostiam

Francúzski zákazníci môžu teraz navštíviť stránku gap-france.fr, kde majú prístup ku všetkým kolekciám značky GAP. Vybrané produkty budú dostupné iba online. Spoločnosť na webe avizuje popredajný servis, bezplatné vrátenie tovaru a doručenie zdarma pri nákupe nad 60 EUR. Vo Francúzsku sa nachádza 22 kamenných predajní a GAP v krajine pôsobí od roku 1994.

Spoločnosť čelí finančným ťažkostiam

Spoločnosť GAP má celosvetové finančné problémy. V druhom štvrťroku tohto roka sa spoločnosti nedarilo, keď vykázala čistú stratu vo výške 49 miliónov USD a 8% pokles tržieb (na 3,86 miliardy USD) v porovnaní s minulým rokom. Online predaj sa v porovnaní s minulým rokom znížil o 6 %. Podľa finančnej riaditeľky Katriny O’Connellovej, ako uviedla CNBC, v rámci úsilia o úsporu peňazí spoločnosť plánuje v tomto roku otvoriť menej obchodov Old Navy.  

V júli 2022 rezignovala generálna riaditeľka spoločnosti GAP Sonia Syngalová, keďže spoločnosť mala problémy aj v prvom štvrťroku. V porovnaní s minulým rokom jej čisté tržby klesli o 13 %. Dočasným generálnym riaditeľom sa stal riaditeľ Bob Martin.

Spoločnosť Hermione People and Brands riadi činnosť spoločnosti GAP vo Francúzsku od roku 2021, potom ako sa spoločnosť v rámci plánu “2023 Power Plan” na oživenie spoločnosti z Európy stiahla. Tento krok zahŕňal zatvorenie 81 predajní spoločnosti GAP v Spojenom kráľovstve a Írsku a odovzdanie kontroly nad činnosťou tretím stranám v Taliansku a Francúzsku.

Pandémia značku tvrdo zasiahla, pričom v priebehu roka 2020 sa nadobro zatvorilo 204 predajní. Spoločnosť tiež znížila počet zamestnancov, zatvorila svoju značku Hill City a predala značky Intermix a Janie & Jack.

Elektronický obchod vo Francúzsku

Z údajov štatistického portálu Statista vyplýva, že francúzsky trh elektronického obchodu s kozmetikou a módou mal v roku 2021 hodnotu približne 22 miliárd USD. Celkovo francúzsky trh elektronického obchodu v roku 2021 dosiahol tržby vo výške 66,9 miliardy USD a v porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástol o 14 %. Z údajov digitálnej marketingovej agentúry Gaasly vyplýva, že v súčasnosti nakupuje online približne 41,6 milióna Francúzov. Spoločnosť Gaasly tiež poukazuje na údaje spoločnosti JP Morgan, ktoré ukazujú rastúci význam mobilného obchodu pri online nakupovaní, pričom “m-obchod” tvorí približne 40 % všetkého elektronického obchodu vo Francúzsku. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+