Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Spoločnosť Amazon uvádza na trh značku Amazon Aware

Služba Amazon Aware prichádza s produktovou líniou trvalo udržateľných výrobkov. Do ponuky zaradila módu, kozmetiku a domáce výrobky certifikované nezávislými tretími stranami. Všetky výrobky sú certifikované ako CO₂-neutrálne. 

Spoločnosť Amazon uvádza na trh značku Amazon Aware

Každý výrobok vyrobený pod značkou Amazon Aware je vyrobený z udržateľných materiálov, organických zložiek alebo je CO₂ neutrálny. V niektorých prípadoch môžu jednotlivé položky spĺňať viacero kritérií. Dobrým príkladom je sprchový gél Amazon Aware, ktorý je vegánsky, počas vývoja nebol nikdy testovaný na zvieratách a jeho zloženie neobsahuje parfumované zložky. Uteráky Amazon Aware sú vyrobené z priadze z organickej bavlny, ktorá bola ako taká certifikovaná podľa noriem Global Organic Textile Standards. Tieto uteráky získali aj certifikát Made in Green od spoločnosti Oeko-Tex a uhlíkovú neutralitu od spoločnosti ClimatePartner.

Každý výrobok vyrobený pod značkou Amazon Aware je vyrobený z udržateľných materiálov, organických zložiek alebo je CO₂ neutrálny.

“Sme odhodlaní vytvárať programy, ktoré prispievajú k lepšej a udržateľnejšej budúcnosti,” povedal Matt Taddy, viceprezident spoločnosti Amazon Private Brands. “S nadšením môžeme predstaviť program Amazon Aware, ktorým pokračujeme v našom záväzku testovať, inovovať a zároveň ponúknuť našim zákazníkom lacné produkty každodennej potreby, a to všetko s certifikátmi tretích strán, ktoré sú uvedené v našom programe Climate Pledge Friendly.”

zdroj: Amazon

Služba Amazon Aware je dostupná pre zákazníkov v USA, Kanade, Nemecku, Francúzsku, Španielsku a v Spojenom kráľovstve. Nájdete tu produkty ako šaty, tričká a tielka, posteľnú bielizeň a uteráky, výrobky na starostlivosť o pleť a potreby pre domácnosť. Výrobky sú navrhnuté a vyrobené z materiálov ako je recyklovaný polyester, organická bavlna a biozložky, s certifikátmi špecifickými pre daný typ výrobku.

Spoločnosť Amazon sa zaviazala riešiť klimatickú krízu a dosiahnuť nulové emisie uhlíkovej stopy do roku 2040, teda 10 rokov pred Parížskou dohodou.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+