2 min. čítanie

Spoločnosť Amazon otvorí svoje prvé doručovacie centrum v Belgicku

Jednotka elektronického obchodu Amazon otvára svoje prvé logistické centrum v Belgicku. Jeho otvorenie plánujú na konci tohto roka. Spoločnosť Amazon nedávno otvorila pracovisko v Holandsku a oznámila plány na expanziu v Nemecku.

Spoločnosť Amazon otvorí svoje prvé doručovacie centrum v Belgicku

Dobrá správa pre Belgičanov, horšia pre spoločnosť Bpost 

Správu priniesol belgický denník De Standaard. Prvé logistické centrum Amazonu sa bude nachádzať v Antverpách. Jeho dokončenie plánujú na koniec roka 2022. “Cieľom nového miesta je uspokojiť rastúci dopyt a rozšíriť kapacitu našej doručovacej siete,” uvádza Amazon vo svojom vyhlásení. Skutočnosť, že Amazon čoraz viac preberá doručovanie balíkov do vlastných rúk, vyvoláva neistotu v spoločnosti Bpost, ktorá je už roky pravidelným kuriérom amerického giganta v Belgicku. Týmto krokom stratí 20 % z objemu doručovaných zásielok. 

Nové centrum postavia v biznis parku Blue Gate Antverpy a spravovať ho bude samotný Amazon. Plánujú v ňom triediť balíky z veľkých logistických centier vo Francúzsku a Nemecku. Tie sa následne odošlú belgickým zákazníkom.

Amazon plánuje aj naďalej spolupracovať s kuriérskymi spoločnosťami

Centrum uvedenú do prevádzky koncom roka 2022 spolu s vytvorením 50 pracovných miest. Zásielky bude navyše doručovať viac ako 200 šoférov miestnych kuriérskych spoločností. 

Spoločnosť Amazon bude naďalej úzko spolupracovať s miestnymi kuriérmi.

Riaditeľ Robert Viegers zo spoločnosti Amazon Logistics Europe: “Od začiatku pôsobenia v Belgicku si spoločnosť Amazon budovala dôverný vzťah s rôznymi kuriérskymi spoločnosťami v krajine a bude s týmito partnermi naďalej úzko spolupracovať.”

Amazon zároveň plánuje investovať do inovácií v oblasti doručovania. “Zákazníci budú môcť vidieť, kde sa šofér nachádza a koľko majú zastávok pred doručením ich zásielky”.

V lete minulého roka spoločnosť Amazon otvorila svoje prvé logistické centrum v Holandsku. Spoločnosť tiež oznámila plány postaviť 8 doručovacích centier v Nemecku v prvej polovici roka 2022. Najhodnotnejšia spoločnosť sveta naďalej rozširuje svoje trhové postavenie a logistika je ďalším logickým krokom.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+