2 min. čítanie

Spoločnosť Amazon.de zverejnila minuloročné tržby. V Nemecku sa jej darí

Nemecký Amazon dosiahol v minulom roku tržby vo výške 31,6 miliardy eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ide o nárast o takmer 6 miliárd eur. Spoločnosť rástla aj v ďalších krajinách, ale nie tak výrazne ako v Nemecku. Za 20 rokov si Amazon na tomto trhu vybudoval neotrasiteľnú pozíciu. Takmer každý druhý e-shop (44,8 %) využíva služby Amazonu.

Spoločnosť Amazon.de zverejnila minuloročné tržby. V Nemecku sa jej darí

Rast poháňaný reklamou a cloudovými službami

Nachádzame sa v období účtovných závierok a mnohé spoločnosti zverejňujú svoje údaje. Európsky elektronický gigant nie je výnimkou. Z údajov, ktoré zverejnil samotný Amazon, vyplýva, že spoločnosť vytvorila v roku 2020 príjmy vo výške približne 25,9 mld. V roku 2021 dosiahla spoločnosť Amazon.de nárast tržieb o 22 % (5,7 miliardy eur). Jeho tržby mali hodnotu 31,6 miliardy eur. Za rastom stoja najmä príjmy z reklamy a cloudových služieb.

V Nemecku dosiahol Amazon nárast predaja o 22 %.

Dlhoročný líder elektronického obchodu do rozvoja v Nemecku investuje nemalé prostriedky. V prvej polovici tohto roka plánuje postaviť 8 nových logistických centier a vytvoriť 3000 pracovných miest. Za posledných desať rokov Amazon preinvestoval na nemeckom trhu takmer 40 mld., z toho viac ako 10 miliárd eur len v roku 2020. Počet zamestnancov do konca roka dosiahne viac ako 28 000 vo všetkých podnikových divíziách. 

Za posledných desať rokov Amazon preinvestoval na nemeckom trhu takmer 40 mld. €.

Na ostatných trhoch sa tržby spoločnosti Amazon zvyšovali miernejším tempom. V roku 2020 dosiahla spoločnosť v Spojenom kráľovstve tržby vo výške 23,2 miliardy eur a v roku 2021 vzrástli na 27,9 miliardy eur, čo predstavuje nárast o 4,7 mld. eur (20,3 %). V USA zvýšil gigant v oblasti elektronického obchodu svoje tržby o 19 percent na 275 miliárd eur.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+