Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Spoločnosť Alma v Európe expanduje. Na rozvoj získala ďalších 210 miliónov €

Francúzska fintech spoločnosť Alma získala finančné prostriedky vo výške 210 miliónov eur. Vďaka kapitálovej injekcii chce expandovať po celej Európe do Rakúska, Luxemburska, Portugalska, Írska a Holandska. Spoločnosť už pôsobí na medzinárodnej úrovni v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Španielsku.

Spoločnosť Alma v Európe expanduje. Na rozvoj získala ďalších 210 miliónov €

Francúzska platforma “buy now, pay later” Alma bola spustená pred 3 rokmi ako konkurencia k spoločnosti Klarna. V roku 2021 poskytovateľ platobných služieb rozšíril svoj produktový rad uvedením služby Pay Later, ktorá umožňuje zákazníkom zakúpiť si produkt a zaplatiť zaň po 15 alebo 30 dňoch. Ponúka tiež platbu v 12 mesačných splátkach.

6000 obchodných partnerov a spracované platby v hodnote 1 miliardy 

Podľa zverejnených údajov spoločnosť Alma spolupracuje so 6 000 obchodníkmi a ročne spracuje viac ako 1 miliardu eur. Alma neúčtuje poplatky za oneskorené platby, ale namiesto toho účtuje poplatky za spracovanie, ktoré zaplatia predajcovia.

Chceme byť zdravá alternatíva k tradičným spotrebiteľským úverom.

“Vyvíjame bezpečné a spoľahlivé riešenie, ktoré rezonuje s očakávaniami obchodníkov a spotrebiteľov,” vysvetlil Louis Chatriot, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Alma. “Chceme byť súčasťou každodenného života spotrebiteľov a pomôcť im nakupovať lepšie, nielen viac. Chceme byť zdravou alternatívou k tradičným spotrebiteľským úverom. Je pre nás dôležité podporovať rast obchodníkov tým, že im prinesieme nových zákazníkov”.

Alma prilákala nových investorov aj nových zákazníkov 

V uzavretom kole série C sa spoločnosti podarilo získať 115 miliónov eur. Okrem toho získala 95 miliónov eur v rámci dlhového financovania, čím sa celkové získané prostriedky zvýšili na 210 miliónov eur. Do startupu opäť investovali jeho existujúci investori, ale prilákal aj nových investorov, ako sú Tencent, GR Capital a Roosh Ventures.

Alma očakáva, že v Európe osloví viac ako 270 miliónov zákazníkov.

Finančné prostriedky budú použité na expanziu na nové trhy v Európe v tomto roku. Vďaka expanzii do Holandska, Luxemburska, Portugalska, Írska a Rakúska spoločnosť očakáva, že osloví viac ako 270 miliónov zákazníkov. V prvej polovici tohto roka budú môcť zákazníci vďaka mobilnej aplikácii používať Almu ako platobnú metódu u akéhokoľvek obchodníka.

 Spoločnosť má v súčasnosti 200 zamestnancov, ale na podporu rastu v Európe sa jej počet zdvojnásobí. Pozíciu CFO už prijala Stéphanie Combe zo spoločnosti Square a pozíciu riaditeľa pre príjmy zastúpi Jonathan Trepo-Lantelme (predtým Zalando).

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+