2 min. čítanie

Spoločnosť About You zvyšuje predaj, ale zdvojnásobuje straty

Módna platforma About You zvýšila v roku 2021 tržby na 1,7 miliardy eur. Zároveň sa straty v porovnaní s predchádzajúcim rokom viac ako zdvojnásobili. Spoločnosť tvrdí, že je to z dôvodu investícií do rastu spoločnosti.

Spoločnosť About You zvyšuje predaj, ale zdvojnásobuje straty

Nemecký maloobchodný predajca módy About You, ktorý patrí pod krídla skupiny Otto Group, zverejnil svoje celoročné výsledky. Začiatkom roka 2021 spoločnosť vstúpila na burzu. Hoci sa tržby v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšili, hráč v oblasti elektronického obchodu zároveň viac ako zdvojnásobil svoje straty.

Čistá strata sa viac ako zdvojnásobila na 124 miliónov eur

V minulom roku spoločnosť About You dosiahla tržby vo výške 1,7 miliardy eur, čo predstavuje medziročný nárast o takmer 50 %. Zároveň čistá strata skončila na úrovni viac ako 124 miliónov eur. To je viac ako dvojnásobok v porovnaní s rokom 2020, keď straty predstavovali takmer 60 miliónov eur.

Upravená EBITDA dosiahla hodnotu -66,9 milióna eur. To je na dolnej hranici predpovedí spoločnosti About You z marca, keď zverejnila predbežné výsledky.

V tlačovej správe spoločnosti About You sa uvádza, že straty sú spôsobené investíciami do budúceho rastu. Značka v roku 2021 začala pôsobiť v Grécku, Portugalsku a Nórsku. V Poľsku a Francúzsku boli otvorené nové logistické centrá a spoločnosť predstavila svoju Global Shipping Platform, ktorá dodáva tovar do 100 krajín sveta.

Trhy mimo DACH vzrástli o viac ako 65 %

Nemecký maloobchodný predajca v súčasnosti pôsobí na 23 trhoch mimo regiónu DACH. Na trhoch mimo DACH dosiahol tržby vo výške viac ako 767 miliónov eur, čo predstavuje nárast o viac ako 65 %. Pre porovnanie, nemecký, rakúsky a švajčiarsky trh vzrástli približne o 27 % na viac ako 839 miliónov eur. To znamená, že zvyšok Európy (RoE) sa rýchlo približuje domácim trhom.

Spoluzakladateľ spoločnosti About You Tarek Müller hovorí: “Vďaka nášmu neúnavnému zameraniu na rastové iniciatívy vo finančnom roku 2021/2022 sme dobre pripravení ďalej odolávať neusporiadanej dynamike trhu.” 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+