Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Španielsky Ulabox po 12 rokoch končí. Rohlik z neho urobí Sezame

Príbeh Ulaboxu sa po 12 rokoch a viac ako 800 000 objednávkach skončil. Spoločnosť bola založená v roku 2010. Ako prvá online služba na doručovanie potravín v Madride mala stabilnú trhovú pozíciu. 

Španielsky Ulabox po 12 rokoch končí. Rohlik z neho urobí Sezame

Rohlik zatvára Ulabox

Internetovú donášku čerstvých potravín Ulabox vlani kúpila česká spoločnosť Rohlik Group. Tá chce expandovať v Španielsku. Skupina avizovala investíciu vo výške 50 miliónov eur na rozšírenie novej služby pod názvom Sezame. To, o čom sa posledný rok hovorilo, sa dnes stáva realitou. 

Len pred niekoľkými hodinami spoluzakladateľ spoločnosti Ulabox Jaume Gomà na sieti LinkedIn oznámil, že spoločnosť koncom marca ukončí svoju činnosť: “Po viac ako 12 rokoch tohto fantastického dobrodružstva s názvom Ulabox a viac ako 800 000 doručených objednávok nastal najodvážnejší okamih príbehu. Je to príbeh plný výziev, ťažkostí a mnohých radostí. Dnes musíme prijať rozhodnutie o zatvorení nášho obchodu. Posledné objednávky vybavíme 31. marca.”

Pri tejto príležitosti však oznámil, že príbeh spoločnosti sa tu nekončí. V súčasnosti pracujú na uvedení novej značky Sezame, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta v druhom štvrťroku 2023.

“Toto nie je rozlúčka, uvidíme sa čoskoro, pretože budeme pokračovať v práci na spustení sezamo.es v Barcelone, aby sme vám s rovnakou vášňou predstavili nový a oveľa stabilnejší koncept. Ponúkneme vám najlepšie produkty za najlepšiu cenu, s najlepším zákazníckym servisom, na ktorý ste zvyknutí, a so silným záväzkom voči nášmu životnému prostrediu,” dodal Gomà.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+