4 min. čítanie

Spájame svet – DHL

Cezhraničný obchod ponúka ohromný potenciál pre Váš budúci rast. Čoraz viac spotrebiteľov nakupuje online, národné hranice už nie sú prekážkou.

Martina Klimová Martina Klimová
Marketing & Communications Specialist DHL
Spájame svet – DHL

Podľa posledných prieskumov do roku 2018 bude ľudí nakupujúcich online až 1,6 miliardy, pričom ich nároky na doručenie tovaru neustále rastú. Štúdia tiež zdôrazňuje vyvíjajúci sa e-commerce, kde sa predajcovia a zákazníci stávajú sofistikovanejšími. Konštatuje, že výrobcovia využívajú elektronický obchod na priamy predaj svojim zákazníkom. V dôsledku toho rastú o 30% rýchlejšie ako domáci predajcovia a očakáva sa, že v budúcnosti budú rýchlejšie rásť na medzinárodnej scéne.

Náročný zákazník

Zákazníci sú tiež čoraz náročnejší, čo znamená, že cena nie je jediným faktorom pri nákupe v zahraničí. Dostupnosť produktov a dôvera, ako aj atraktívne ponuky, sú ich hlavnou motiváciou pre nakupovanie so zahraničnými predajcami online. Nestačí im len široká ponuka tovarov, očakávajú doručovacie možnosti kamkoľvek, kedykoľvek a s možnosťou zmeny miesta a času doručenia.

DHL, ktorá ponúka celosvetovú sieť takto spája predajcov priamo so zákazníkmi po celom svete bez investovania do zámorských skladov, uľahčuje vrátenie tovaru a dokonca poskytuje dôveru v silnú značku, ktorá podporuje ich značku.

Ak ste majiteľ e-shopu prípadne ak nakupujte zo zahraničia, jedným z najdôležitejších ukazovateľov pre potenciálnych zákazníkov sa stáva dôveryhodnosť eshopu a prepravnej spoločnosti, možnosť výberu spôsobu doručenia, cena a referencie od iných spotrebiteľov.

Expanzia

Rýchla a flexibilná medzinárodná preprava je to, čo Vám zjednoduší expandovať na medzinárodné trhy. Zákazníci čoraz viac nakupujú prostredníctvom svojich mobilných zariadení, pričom rýchlosť doručenia môže byť viac hodnotená ako náklady na prepravu. Ako jedna z popredných medzinárodných logistických spoločností, značka DHL vzbudzuje dôveru a svojimi rozmanitými prepravnými možnosťami významne prispieva k rozhodnutiu návštevníkov eshopu uskutočniť v danom eshope nákup.

Spoľahlivý partner

DHL Vám zaručí kvalitu a kompletný servis medzinárodnej expresnej prepravy, vrátane colných záležitostí a tak je tým pravým spoľahlivým partnerom. Vy tak môžete predávať na medzinárodných trhoch tovary s konečnými cenami. Chránite tak svojich zákazníkov pred nepríjemným prekvapením v podobe doplatku na clách a daniach. Naše globálne vedomosti a skúsenosti znamenajú, že ich môžeme implementovať do lokálnych trhov a pomôcť Vám rozširovať sa na medzinárodnej úrovni.

Vychutnajte si medzinárodný úspech a objavte nové trhy s DHL – vašim logistickým partnerom pre cezhraničný obchod

VÝHODY:

 • JEDNA sieť rozšírená do všetkých Európskych krajín poskytujúca prepravné služby prostredníctvom expresnej leteckej siete prostredníctvom DHL Express alebo cestnej siete DHL Parcel Europe. Vaša zásielka nikdy neopustí sieť DHL a tým budú Vaše zásielky doručené door-to-door.
 • Dostupnosť pre koncového zákazníka vo viac ako 220 krajinách a oblastiach sveta.
 • Jeden štandardný produkt s harmonizovanými funkciami a procesmi.

 

Čo vám DHL ponúka?

 • ON DEMAND DELIVERY – Jeden globálny systém spravuje požiadavky Vašich zákazníkov na doručenie, kde jedno zákaznícke
  centrum vybavuje telefonáty za Vás. Notifikácie v reálnom čase a opakované možnosti doručenia prispievajú k zvyšovaniu spokojnosti zákazníkov.
 • Doplnkové služby ako sú napr. preprava nebezpečného tovaru v obmedzených množstvách (LQ) a preprava zásielok s osobitnými ustanoveniami (napr. lítiové batérie).
 • Atraktívne služby pre príjemcov, ako sú napr. doručenie do DHL Service Point, Service Locker, ParcelShop a ParcelStation.
 • Dynamický vývoj a medzinárodne integrované procesy a systémy.
 • Vysoká kvalita a transparentnosť naprieč celým procesným reťazcom.
 • Rýchla a spoľahlivá doba prepravy.

Aké produkty ponúka DHL pre medzinárodnú prepravu?

DHL Express – Pre medzinárodnú prepravu zásielok od dverí k dverám do určité-ho času alebo do konca nasledujúceho pracovného dňa si vyberte niektorú z ex-presných služieb typu DHL Time Definite. Globálna služba zaisťovaná lokálnym tímom poskytne rýchle doručenie s možnosťou sledovania zásielok od vyzdvihnu-tia až po doručenie. V prípade zásielok mimo EU štandardne poskytujeme aj colné služby.

DHL Parcel – S produktom DHL Parcel Connect, DHL ponúka štandardné pre-pravné riešenia do väčšiny krajín Európy s harmonizovanými normami pre odosie-lateľov a príjemcov posielajúcich zásielky v rámci Európy. Okrem toho môžete po-sielať zásielky do zvyšných krajín Európy s produktom DHL Parcel International.

Zdieľať článok
Martina Klimová
Marketing & Communications Specialist DHL
Tento článok ti prináša

DHL

DHL je popredný svetový poskytovateľ logistických služieb a súčasť nemeckej skupiny Deutsche Post DHL. S pôsobením vo viac ako 220 krajinách a teritóriách ponúka DHL komplexné riešenia v oblasti medzinárodnej prepravy, kurierskych služieb, námornej a leteckej prepravy, cestnej a železničnej prepravy, kontraktnej logistiky a medzinárodných poštových služieb.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako najlepšie vybrať performance agentúru či freelancera
20 min. čítanie

Ako najlepšie vybrať performance agentúru či freelancera

Pri výbere dodávateľa marketingových služieb pre váš e-shop či iný projekt máte na trhu na výber viacero možností. Pri tomto výbere je veľmi dôležité vedieť sa správne rozhodnúť, ale aj vedieť si správne nastaviť očakávania. Takisto pýtať sa správne otázky a dávať si pozor na „red flags“, pri ktorých by mohol váš výber dopadnúť tak, […]

Martin Bulák Martin Bulák
CEO & PPC špecialista / BOOSTERS
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+