2 min. čítanie

Služba, ktorá sa porozpráva so zákazníkmi o ich nedokončenom nákupe, rastie

Opustené košíky v e-shopoch sú veľkou témou e-commerce odvetvia. Získať si zákazníkov je výzva, ktorú chce pokoriť Connectly. Nástroj využíva algoritmy na riadenie marketingu a komunikáciu s klientmi cez rôzne messaging aplikácie. Pre značky tiež vytvára segmenty klientov, aby mohli lepšie zacieliť svoje kampane. 

Služba, ktorá sa porozpráva so zákazníkmi o ich nedokončenom nákupe, rastie

Stefanos Loukakos, bývalý vedúci obchodného Messenger oddelenia Mety, prišiel s nástrojom, ktorý si dáva za cieľ zvyšovať ukončenie nákupov. Pomocou platformy Connectly môžu značky posielať personalizované správy klientom a sledovať ich interakcie a nákupy.

Firmy vďaka tejto platforme môžu vytvárať kampane a chatboty na automatizáciu textových správ s klientmi. Spoločnosť sa snaží zvýšiť personalizáciu marketingových kampaní a interakcií so zákazníkmi, aby zlepšila angažovanosť a čítanie správ. 

Porozprávajme sa o nedokončenom nákupe

V praxi to funguje tak, že pri nedokončenom nákupe na e-shope Connectly dokáže zákazníkovi poslať správu, v ktorej sa opýta, prečo nenakúpil. Aby ho povzbudil k nákupu, môže mu ponúknuť zľavu alebo iné výhody.

Spoločnosť používa umelú inteligenciu na analýzu textových správ, aby pochopila, čo zákazníci hovoria a poskytla im relevantné odporúčania. „Umelá inteligencia Connectly využíva spracovanie prirodzeného jazyka na pochopenie toho, čo zákazníci hovoria a dáva im presné odporúčania, ako sa zlepšiť. Používa aj strojové učenie na interpretáciu a uprednostňovanie prichádzajúcich správ, označovanie vhodných agentov a úloh, aby vedeli, čo majú robiť,“ priblížil zakladateľ firmy Stefanos Loukakos.

Otravná praktika či efektívny nástroj?

Medzi úspešným predajom a nenávratnou nálepkou otravného predajcu je len tenká čiara. Nedávny prieskum na trhoch v Amerike, Austrálii, Novom Zélande a Veľkej Británii ukázal, že SMS marketing považuje za otravný takmer polovica opýtaných. Dokonca 28 % respondentov uviedlo, že ich značky otrávili natoľko, že od nich upustili úplne.

Zákaznícka základňa Connectly pokrýva okolo 200 značiek a ročné opakujúce sa príjmy tesne presahujú 1 milión dolárov. Spoločnosť plánuje ďalší rast aj vďaka získanej investícii 7,85 milióna dolárov v kole série A, ktoré viedla spoločnosť Volpe Capital s účasťou spoločností RX Ventures a DST Global, čím startup získal celkovo 17,25 milióna dolárov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+