3 min. čítanie

Služba Google Wallet nahradila Google Pay. V čom je lepšia?

Google Wallet je späť. Jej novú verziu predstavili v máji 2022 a pomerne rýchlo sa dostala aj k nám. Na Slovensko dorazila pred dvomi mesiacmi a nahradila službu Google Pay, ktorá sa už samostatne nedá stiahnuť. Digitálna peňaženka je určená pre mobilné platformy Android a Wear OS a gigant si od nej veľa sľubuje. Okrem platobných kariet si do peňaženky uložíte napríklad aj letenky alebo kľúče od auta.  

Naďa Csillagová Naďa Csillagová
Marketing Manager at Besteron
Služba Google Wallet nahradila Google Pay. V čom je lepšia?

Prvá online peňaženka má už 11 rokov

Google predstavil službu Wallet už v roku 2011 ako súčasť androidu Nexus, ktorý umožňoval bezkontaktné platby platobnými kartami. Kvôli nedostatku zariadení s podporou NFC a nízkemu záujmu zo strany obchodníkov a spotrebiteľov sa napriek maximálnemu úsiliu služba nikdy neujala.

V roku 2015 prišiel na trh Android Pay, ktorý mal oveľa väčšiu podporu. O 3 roky neskôr sa Android Pay a Google Wallet zlúčili a vznikla služba Google Pay, ktorá prešla v roku 2020 veľkou aktualizáciou.

Záľuba Google v premenovaní služieb prišla v máji tohto roku a z Google Pay sa opäť stala Google Wallet. Išlo pravdepodobne o marketingový ťah, Google však sľubuje niekoľko vylepšení a nových funkcií.

Rozšírenie funkcionality

Služba je dostupná od verzie Android 5.2 a zaplatíte ňou všade, kde akceptujú platbu Google Pay. Vaše uložené karty sa načítajú automaticky, stačí si stiahnuť aktualizáciu z obchodu Google Play.

Uloženie platobných kariet a dokladov doplní možnosť ukladania leteniek, elektronických kľúčov od auta, študentských preukazov, očkovacích preukazov, darčekových poukazov, digitálnych vodičských preukazov alebo napríklad aj kľúčov od hotelovej izby.

Google má jednoducho v pláne plne podporovať všetky digitálne preukazy, ktoré sa dostanú na trh. Aj keď je vývoj v USA v plnom prúde a prvé krajiny už testujú vylepšenia, na Slovensku si na všetky funkcionality pravdepodobne ešte nejaký čas počkáme.

Peňaženka si rýchlo zbiera fanúšikov, a to najmä medzi užívateľmi, ktorí preferujú Android zariadenia, nakoľko ide o priamu konkurenciu peňaženky od spoločnosti Apple. Obchodníkom sa preto oplatí prijímať digitálne platby od oboch vývojárov, keďže Google Wallet aj Apple Pay sú medzi spotrebiteľmi čoraz viac obľúbené. Ako na to? Majitelia e-shopov a kamenných prevádzok sa môžu obrátiť na spoľahlivú platobnú bránu ako je Besteron, ktorá zastreší všetky potrebné platobné metódy.

Údaje ostávajú v bezpečí

Google chce kompletne nahradiť fyzickú peňaženku a zaručuje ešte vyššiu mieru bezpečnosti. Údaje spotrebiteľa sa nenahrávajú priamo do zariadenia, ale na virtuálne úložisko, a preto má možnosť zablokovať prístup k citlivým údajom v prípade straty alebo odcudzenia mobilu.

Ak sa rozhodnete spoliehať sa na doklady a platobné karty uložené v Google Wallet, nezabúdajte sledovať stav batérie mobilu, aby ste sa zbytočne nedostali do nepríjemnej situácie.

Zdieľať článok
Naďa Csillagová
Marketing Manager at Besteron

Píšem texty, zastrešujem marketing, hrám sa s grafickým dizajnom, prekladám do angličtiny a organizujem top eventy. Kreativitu naplno oslavujem vo firme s najväčším srdcom a najlepšími platobnými riešeniami Besteron. Hľadáš platobnú bránu pre svoj e-shop alebo POS riešenia pre prevádzku? Klikaj na besteron.sk.

Tento článok ti prináša

Besteron

Besteron je moderná platobná brána a POS terminál, ktorý ponúka riešenia pre e-shopy aj kamenné prevádzky. S viac ako 8 rokmi skúseností a miliónmi spracovaných transakcií, Besteron ponúka spoľahlivé a efektívne platobné riešenia. Ponúka rôzne platobné metódy vrátane platby kartou a bankového prevodu. Besteron sa zaviazal poskytovať jednoduché a výhodné riešenia pre svojich zákazníkov, čo zahŕňa jednoduchú implementáciu, prispôsobené riešenia a vždy výhodné ceny. S viac ako 2500 spokojnými zákazníkmi, Besteron je dôveryhodným partnerom pre váš biznis.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako najlepšie vybrať performance agentúru či freelancera
20 min. čítanie

Ako najlepšie vybrať performance agentúru či freelancera

Pri výbere dodávateľa marketingových služieb pre váš e-shop či iný projekt máte na trhu na výber viacero možností. Pri tomto výbere je veľmi dôležité vedieť sa správne rozhodnúť, ale aj vedieť si správne nastaviť očakávania. Takisto pýtať sa správne otázky a dávať si pozor na „red flags“, pri ktorých by mohol váš výber dopadnúť tak, […]

Martin Bulák Martin Bulák
CEO & PPC špecialista / BOOSTERS
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+