3 min. čítanie

Služba Google Wallet nahradila Google Pay. V čom je lepšia?

Google Wallet je späť. Jej novú verziu predstavili v máji 2022 a pomerne rýchlo sa dostala aj k nám. Na Slovensko dorazila pred dvomi mesiacmi a nahradila službu Google Pay, ktorá sa už samostatne nedá stiahnuť. Digitálna peňaženka je určená pre mobilné platformy Android a Wear OS a gigant si od nej veľa sľubuje. Okrem platobných kariet si do peňaženky uložíte napríklad aj letenky alebo kľúče od auta.  

Naďa Csillagová Naďa Csillagová
Marketing Manager at Besteron
Služba Google Wallet nahradila Google Pay. V čom je lepšia?

Prvá online peňaženka má už 11 rokov

Google predstavil službu Wallet už v roku 2011 ako súčasť androidu Nexus, ktorý umožňoval bezkontaktné platby platobnými kartami. Kvôli nedostatku zariadení s podporou NFC a nízkemu záujmu zo strany obchodníkov a spotrebiteľov sa napriek maximálnemu úsiliu služba nikdy neujala.

V roku 2015 prišiel na trh Android Pay, ktorý mal oveľa väčšiu podporu. O 3 roky neskôr sa Android Pay a Google Wallet zlúčili a vznikla služba Google Pay, ktorá prešla v roku 2020 veľkou aktualizáciou.

Záľuba Google v premenovaní služieb prišla v máji tohto roku a z Google Pay sa opäť stala Google Wallet. Išlo pravdepodobne o marketingový ťah, Google však sľubuje niekoľko vylepšení a nových funkcií.

Rozšírenie funkcionality

Služba je dostupná od verzie Android 5.2 a zaplatíte ňou všade, kde akceptujú platbu Google Pay. Vaše uložené karty sa načítajú automaticky, stačí si stiahnuť aktualizáciu z obchodu Google Play.

Uloženie platobných kariet a dokladov doplní možnosť ukladania leteniek, elektronických kľúčov od auta, študentských preukazov, očkovacích preukazov, darčekových poukazov, digitálnych vodičských preukazov alebo napríklad aj kľúčov od hotelovej izby.

Google má jednoducho v pláne plne podporovať všetky digitálne preukazy, ktoré sa dostanú na trh. Aj keď je vývoj v USA v plnom prúde a prvé krajiny už testujú vylepšenia, na Slovensku si na všetky funkcionality pravdepodobne ešte nejaký čas počkáme.

Peňaženka si rýchlo zbiera fanúšikov, a to najmä medzi užívateľmi, ktorí preferujú Android zariadenia, nakoľko ide o priamu konkurenciu peňaženky od spoločnosti Apple. Obchodníkom sa preto oplatí prijímať digitálne platby od oboch vývojárov, keďže Google Wallet aj Apple Pay sú medzi spotrebiteľmi čoraz viac obľúbené. Ako na to? Majitelia e-shopov a kamenných prevádzok sa môžu obrátiť na spoľahlivú platobnú bránu ako je Besteron, ktorá zastreší všetky potrebné platobné metódy.

Údaje ostávajú v bezpečí

Google chce kompletne nahradiť fyzickú peňaženku a zaručuje ešte vyššiu mieru bezpečnosti. Údaje spotrebiteľa sa nenahrávajú priamo do zariadenia, ale na virtuálne úložisko, a preto má možnosť zablokovať prístup k citlivým údajom v prípade straty alebo odcudzenia mobilu.

Ak sa rozhodnete spoliehať sa na doklady a platobné karty uložené v Google Wallet, nezabúdajte sledovať stav batérie mobilu, aby ste sa zbytočne nedostali do nepríjemnej situácie.

Zdieľať článok
Naďa Csillagová
Marketing Manager at Besteron

Zastrešujem marketing pre platobné systémy Besteron. Vyše 8 rokov tiež pôsobím ako prekladateľ a kreatívny copywriter. Riadim sa heslom: „Nikto nečíta reklamy. Ľudia čítajú to, čo ich zaujíma, čo je občas aj reklama…“.

Besteron
Tento článok ti prináša

Besteron

S platobnou bránou Besteron už nemusíte čakať na svoje peniaze. Máte ich k dispozícii v ten istý deň, ako zaplatí zákazník a môžete ich znovu investovať do rozvoja svojho podnikania. Platobná brána Besteron je to pravé platobné riešenie pre každého obchodníka. Individuálny prístup a kvalitné služby si získali dôveru už množstva našich klientov. Neustále sa snažíme inovovať funkcie našich služieb. K vylepšeniam a novým nápadom nám prispievajú aj samotní klienti. Na základe ich podnetov dokážeme pridávať alebo personalizovať funkcie či už platobnej brány alebo POS terminálov. S klientským rozhraním máte prehľad o všetkých transakciách, k dispozícii máte prehľadné výpisy a reporty, ktorých export do účtovníctva je samozrejmosťou tak ako aj vytváranie platobných odkazov. Naša vízia na najbližšie roky je stať sa špičkou v poskytovaní komplexných platobných riešení a vytvoriť prosperujúce podnikateľské prostredie, v ktorom fungujú korektné vzťahy a vzájomná podpora jednotlivých segmentov.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
5 min. čítanie

Redizajn a migrácia e-shopu: Všetko, čo potrebujete vedieť

V posledných rokoch zaznamenal e-commerce na Slovensku významný rast. Až v roku 2022 zažil mierny pokles na úrovni 13 %. Na výkon e-shopov dnes vplývajú mnohé faktory. Medzi tie najvýznamnejšie patrí vojna, inflácia či energetická kríza. V čase neistoty však majú majitelia internetových obchodov veľkú šancu zainvestovať do rozvoja a predbehnúť tak konkurenciu, ktorá sa snaží […]

Ivan Cingel Ivan Cingel
Chief Operating Officer v CREATIVE sites
Prečítať článok
5 min. čítanie

Prieskum slovenských e-shopov (E-shop Barometer 2022)

E-shop Barometer je pravidelný prieskum realizovaný medzi slovenskými e-shopmi s rôznorodou ponukou produktov a služieb. Aj uplynulý siedmy ročník, pod taktovkou ui42 v spolupráci s KPMG na Slovensku, priniesol náhľad pod pokrievku slovenskej e-commerce scény. Prečítajte si aké očakávania mali e-shoperi na Vianoce poznačené energetickou krízou a vysokou infláciou. Aké kroky plánujú napríklad aj v […]

Robo Háger Robo Háger
Marketing Director
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+