2 min. čítanie

Škótsky reťazec M&Co zatvorí všetky kamenné predajne

Maloobchodný odevný reťazec M&Co odhalil plány na zatvorenie všetkých svojich predajní v apríli, čím ohrozí takmer 2 000 pracovných miest. 

Škótsky reťazec M&Co zatvorí všetky kamenné predajne

Predajne, web a zamestnanci končia, značka prežije

Jedna z najstarších odevných spoločností na svete, ktorú založila rodina McGeochových v roku 1834,  zatvorí všetky svoje prevádzky. Vyhlásenie prichádza len dva mesiace po tom, ako bola spoločnosť poslaná do konkurzu resp. nútenej správy.

M&Co prevádzkuje 170 obchodov na rôznych miestach, v ktorých pracuje celkovo 1 910 zamestnancov.

Minulý týždeň spoločnosť AK Retail Holdings získala značku M&Co, ale transakcia nezahŕňala jej fyzické predajne, zamestnancov ani webové stránky. Výška transakcie nebola zverejnená.

Podľa škótskeho denníka The Press & Journal spoločnosť v príspevku na Facebooku uviedla, že všetky svoje predajne bude prevádzkovať do 9. apríla, zatiaľ čo jej webová stránka má byť zrušená “v priebehu niekoľkých mesiacov”.

M&Co uviedla: “Keďže sme nedostali žiadne fundované a realizovateľné ponuky, ktoré by viedli k prevodu predajní alebo zamestnancov spoločnosti na potenciálneho kupujúceho, znamená to, že všetky naše predajne budú zatvorené”.

“Značka M&Co bola odkúpená, ale bohužiaľ to nezahŕňa budúcnosť našich predajní, webovej stránky alebo zamestnancov. Do Veľkej noci budeme obchodovať vo všetkých našich predajniach a potom začneme s ich zatváraním. Budeme vás informovať o skutočnom dátume zatvorenia,” píše sa vo vyjadrení.

V decembri spoločnosť M&Co vymenovala Adele MacLeodovú, Gavina Georgea Scotta Parka a Roberta Jamesa Hardinga zo spoločnosti Teneo Financial Advisory za spoločných správcov.

Spoločnosť uviedla, že jej záležitosti, obchod a majetok budú spravovať spoloční správcovia, ktorí “budú konať ako zástupcovia spoločnosti a uzatvárať zmluvy bez osobnej zodpovednosti”.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+