Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Škótsky reťazec M&Co zatvorí všetky kamenné predajne

Maloobchodný odevný reťazec M&Co odhalil plány na zatvorenie všetkých svojich predajní v apríli, čím ohrozí takmer 2 000 pracovných miest. 

Škótsky reťazec M&Co zatvorí všetky kamenné predajne

Predajne, web a zamestnanci končia, značka prežije

Jedna z najstarších odevných spoločností na svete, ktorú založila rodina McGeochových v roku 1834,  zatvorí všetky svoje prevádzky. Vyhlásenie prichádza len dva mesiace po tom, ako bola spoločnosť poslaná do konkurzu resp. nútenej správy.

M&Co prevádzkuje 170 obchodov na rôznych miestach, v ktorých pracuje celkovo 1 910 zamestnancov.

Minulý týždeň spoločnosť AK Retail Holdings získala značku M&Co, ale transakcia nezahŕňala jej fyzické predajne, zamestnancov ani webové stránky. Výška transakcie nebola zverejnená.

Podľa škótskeho denníka The Press & Journal spoločnosť v príspevku na Facebooku uviedla, že všetky svoje predajne bude prevádzkovať do 9. apríla, zatiaľ čo jej webová stránka má byť zrušená “v priebehu niekoľkých mesiacov”.

M&Co uviedla: “Keďže sme nedostali žiadne fundované a realizovateľné ponuky, ktoré by viedli k prevodu predajní alebo zamestnancov spoločnosti na potenciálneho kupujúceho, znamená to, že všetky naše predajne budú zatvorené”.

“Značka M&Co bola odkúpená, ale bohužiaľ to nezahŕňa budúcnosť našich predajní, webovej stránky alebo zamestnancov. Do Veľkej noci budeme obchodovať vo všetkých našich predajniach a potom začneme s ich zatváraním. Budeme vás informovať o skutočnom dátume zatvorenia,” píše sa vo vyjadrení.

V decembri spoločnosť M&Co vymenovala Adele MacLeodovú, Gavina Georgea Scotta Parka a Roberta Jamesa Hardinga zo spoločnosti Teneo Financial Advisory za spoločných správcov.

Spoločnosť uviedla, že jej záležitosti, obchod a majetok budú spravovať spoloční správcovia, ktorí “budú konať ako zástupcovia spoločnosti a uzatvárať zmluvy bez osobnej zodpovednosti”.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+