Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Sieť Dr. Max sa rozrastá. Získala 35 lekární Apotheke

Po úspešnej akvizícii má Dr. Max na Slovensku 396 lekární.

Sieť Dr. Max sa rozrastá. Získala 35 lekární Apotheke
Zdroj: Depositphotos

S lekárňami aj 200 zamestnacov

Od 1. augusta preberajú lekárne Dr. Max na Slovensku 35 prevádzok Apotheke Slovakia. Umožňuje to právoplatné rozhodnutie Protimonopolného úradu o obchodnej dohode o odkúpení vybraných lekární Apotheke Slovakia od Unipharmy. Spolu s 35 lekárňami Apotheke preberá Dr. Max aj viac ako 200 zamestnancov.

„Máme pred sebou náročné obdobie integrácie, ale som presvedčený, že celý proces, vrátane adaptácie nových kolegov a kolegýň, ktorí sú pre nás nesmierne dôležití, prebehne vďaka nášmu podpornému tímu prirodzene a rýchlo, a že noví kolegovia sa budú zakrátko cítiť súčasťou našej silnej značky Dr.Max,“ uviedol v tlačovej správe CEO Dr. Max Slovensko Marián Jánoš.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Dr. Max prevádzkuje na Slovensku 396 lekární

Obchodnú dohodu o kúpe siete lekární Apotheke Slovakia oznámili spoločnosti Dr.Max a Unipharma ešte v novembri minulého roka. V tom čase lekárne Dr.Max deklarovali záujem o akvizíciu 47 prevádzok Apotheke Slovakia.

Na základe rozhodnutia Protimonopolného úradu, ktorý sa v rámci posudzovania transakcie zaoberal okrem iného aj podielom na trhu v jednotlivých lokalitách, sa rozhodol prevádzkovateľ lekární Dr.Max, spoločnosť Dr.Max Holding, prehodnotiť svoj pôvodný zámer.

„Aby sme dodržali stanovené kritériá, prijali sme rozhodnutie niektoré lekárne napokon neprebrať. S výsledkom obchodnej dohody sme spokojní a rozhodnutie Protimonopolného úradu rešpektujeme,“ vysvetľuje riaditeľ expanzie Dr. Max Slovensko Pavol Kiseľ.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
5 lekcií pre efektívne budovanie e-commerce značky
6 min. čítanie

5 lekcií pre efektívne budovanie e-commerce značky

V dynamicky sa rozvíjajúcom segmente e-commerce je kľúčové, aby majitelia e-shopov nezabúdali na základné princípy budovania značky a zároveň držali krok s neustále sa meniacimi trendmi. V článku sa dozviete praktické rady a inšpirácie od profesionálov z brandingovej agentúry GALTON Brands, vďaka ktorým zistíte, ako na tejto ceste napredovať, zaujať a udržať si svojich zákazníkov.

Andrej Mitáš Andrej Mitáš
Managing Director v GALTON Brands
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+