2 min. čítanie

Shopify zvyšuje ochranu spotrebiteľov. K čomu sa spoločnosť zaviazala?

Spoločnosť Shopify súhlasila s prijatím nových postupov, vďaka ktorým bude nakupovanie pre spotrebiteľov v Európskej únii nielen bezpečnejšie, ale aj v súlade s pravidlami EÚ.

Shopify zvyšuje ochranu spotrebiteľov. K čomu sa spoločnosť zaviazala?

Ochrana spotrebiteľov voči podvodným praktikám

Na základe diskusií s Komisiou a sieťou vnútroštátnych orgánov na ochranu spotrebiteľa (CPC) vykoná spoločnosť Shopify niekoľko zmien. Tieto opatrenia sťažia zlým alebo podvodným subjektom využívať Shopify ako spôsob, ako sa zamerať na zraniteľných spotrebiteľov. Spoločnosť Shopify sa zaviazala vytvoriť rýchly a účinný postup “oznámení a opatrení” pre vnútroštátne orgány na ochranu spotrebiteľa a zmeniť svoje šablóny s cieľom prinútiť obchodníkov k väčšej transparentnosti voči spotrebiteľom v EÚ.

“Takmer 75 % používateľov internetu v EÚ nakupuje online. Pre podvodníkov a nepoctivých obchodníkov je to obrovský trh, ktorý môžu zneužívať a ak nezasiahneme, budú v tom pokračovať. Vítame záväzok spoločnosti Shopify zabezpečiť, aby si obchodníci pôsobiaci na jej platforme boli vedomí svojich povinností vyplývajúcich z právnych predpisov EÚ a aby boli odstránení, ak porušia pravidlá,” hovorí Didier Reynders, komisár pre spravodlivosť.

Záväzky spoločnosti Shopify

Spoločnosť Shopify sa zaviazala riešiť problém s e-shopmi, ktoré neposkytujú dostatočné informácie o svojich spoločnostiach, ako aj chýbajúce povinné informácie o právach spotrebiteľov:

  • navrhovanie šablón s kontaktnými údajmi podnikov a generátormi zmluvných podmienok, zásadami ochrany osobných údajov a podmienkami vrátenia peňazí, ktoré obsahujú informácie o spoločnosti a kontaktné údaje;
  • poskytovanie usmernení obchodníkom o platnom spotrebiteľskom práve EÚ;
  • poskytnutie firemných údajov o každom z EÚ subjektov na žiadosť ktoréhokoľvek vnútroštátneho orgánu na ochranu spotrebiteľa.

Spoločnosť Shopify sa zaviazala rušiť webové obchody v prípade porušenia nových pravidiel a poskytnúť údaje spoločnosti príslušným orgánom. Ide napríklad o praktiky ako nátlakový predaj, falšovaný tovar alebo nedodanie zaplatených produktov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Prečo by e-shopy nemali ignorovať YouTube Shorts?
3 min. čítanie

Prečo by e-shopy nemali ignorovať YouTube Shorts?

Krátky videoobsah je silným marketingovým nástrojom s reálnym dopadom na predaj. Platformy ako TikTok a Instagram síce nastavili istý štandard, no YouTube Shorts si ešte len hľadá cestu do marketingových stratégií značiek. Mnoho inzerentov ešte nevyužilo potenciál tohto formátu. Podľa správy eMarketer môžu práve krátke videá na YouTube ponúknuť značkám výnimočnú príležitosť na budovanie vzťahov […]

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+