3 min. čítanie

Záujem o vzdelávanie rastie, e-shopová konferencia ShopCamp sa v Prahe uskutoční už po desiaty raz!

V septembri sa uskutoční 10. ročník komunitnej konferencie o elektronickom obchode ShopCamp, ktorá každoročne hostí v Prahe viac ako 600 e-shopárov. Od prvého ročníka sa trh s elektronickým obchodom a konferencia výrazne zmenili, ale napriek covidu a súčasnej kríze zostáva ShopCamp jednou z najobľúbenejších akcií pre majiteľov internetových obchodov.

Záujem o vzdelávanie rastie, e-shopová konferencia ShopCamp sa v Prahe uskutoční už po desiaty raz!

Obrat českého e-commerce sa od roku 2014 zvýšil o 194 %

ShopCamp sa prvýkrát konal v roku 2014, keď obrat českého elektronického obchodu predstavoval 67 miliárd Kč. V porovnaní s rokom 2022 ide o 194-percentný nárast na 197 miliárd korún. Počet e-shopov sa za rovnaké obdobie zvýšil o 38 % z 37 000 na 50 980. Spolu s počtom e-shopov rastie aj záujem o vzdelávanie, čo sa odráža v počte organizovaných e-commerce akcií, ktorými je český trh pomerne nasýtený. Preto je čoraz náročnejšie prilákať publikum a udržať si silnú pozíciu na trhu. ShopCampu sa to darí tým, že e-shopistom odovzdáva inšpiráciu a know-how od odborníkov zadarmo, bez ohľadu na ich veľkosť, obrat či zameranie.

“Česká republika je rekordérom nielen v počte e-shopov, ale aj v počte vzdelávacích e-commerce akcií, ktorých počet v posledných rokoch rapídne narástol. Záujem o vzdelávanie rastie a veríme, že v čase krízy je vzájomná podpora a výmena skúseností ešte dôležitejšia. Preto ShopCamp zostáva aj tento rok pre e-shopárov bezplatný,” dodáva organizátorka konferencie Johana Kapošváryová.

Odborné prednášky a workshopy

Na tohtoročnom ročníku sa predstaví napríklad Antonín Štětina, ktorý vedie e-shop s dizajnovým vybavením do domácnosti Kulina a predtým bol šéfom e-shopu s detskými potrebami Feedo s miliardovým obratom. Nebude chýbať ani Martina Baletková, obchodná riaditeľka vsetínskej spoločnosti Libris.to s najširšou ponukou kníh v Európe, ktorá vo svojej kategórii dokonca konkuruje Amazonu, ďalej Martin Mates, riaditeľ ekologického e-shopu Econea, či Ruslan Skopal, kráľ spodnej bielizne z e-shopu Trenýrkárna.cz.

Súčasťou celodennej konferencie sú aj odborné workshopy, ktoré povedú Mia Bůžková, vedúca oddelenia starostlivosti o zákazníkov spoločnosti Notina, a Radek Hudák, CMO spoločnosti Knihobot a marketingový konzultant. Ďalšie workshopy budú zamerané na podporu predaja prostredníctvom Instagram Reels, storytelling v e-commerce či efektívnu komunikáciu naprieč firmou.

Ako Covid a kríza ovplyvňujú konferencie

V covid roku 2020 boli vzdelávacie podujatia obmedzené vládnymi nariadeniami a ShopCamp bol vtedy o polovicu menší v porovnaní s inými ročníkmi, ale aj tak bol hodnotený ako najlepší zo všetkých konaných ročníkov. Po zrušení opatrení bol nasledujúci ročník najnavštevovanejší v histórii, e-shopy vtedy vyšli z covidovej krízy ako víťazi a predpovedali podobný vývoj aj v budúcnosti.

V dôsledku hospodárskej krízy súvisiacej s vojnou na Ukrajine a energetickej krízy však namiesto ďalšieho rastu nastal pokles. Mnohé e-shopy zanikli, iné však bojujú o svoje miesto na trhu a zlepšujú svoje služby. A práve teraz by mali mať e-shopy opäť plné ruky práce, aby boli pripravené na ďalšiu nadchádzajúcu sezónu a nečakané krízy.

Jedným zo spôsobov, ako si udržať náskok pred konkurenciou a uspieť, je vzdelávať sa v tomto odvetví a inšpirovať sa príbehmi úspešných e-shopov. A práve takéto príbehy prinesie desiaty ročník konferencie ShopCamp, ktorá je pre e-shopy bezplatná. Vstup na ňu je na základe registrácie a počet vstupeniek je obmedzený. V roku 2017 bolo prvých 100 registrácií vyčerpaných za 3 sekundy, minulý rok boli všetky voľné vstupy vypredané do 24 hodín.

Tento rok sa registrácie začínajú v utorok 6. júna o 14.00 h, takže ak máte e-shop alebo preň pracujete, dajte si čas na pripomenutie, aby ste si zabezpečili svoje miesto. Registrovať sa môžete online na stránke www.shopcamp.cz.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Tento článok ti prináša

ShopCamp

ShopCamp je komunitná e-commerce konferencia, ktorá sa dlhodobo podieľa na vzdelávaní českej e-commerce vďaka odborným prednáškam a praktickým workshopom. Umožňuje priateľské stretnutie e-shopárov, odborníkov a e-commerce nadšencov na jednom mieste.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+