2 min. čítanie

Ruský Yandex odkúpi miliónové zásoby IKEA

IKEA patrila k prvým firmám, ktoré sa rozhodli zatvoriť svoje obchody po tom, čo Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Magazín Trend uviedol, že švédska spoločnosť sa zatiaľ nerozhodla, či obchody v Rusku predá.

Ruský Yandex odkúpi miliónové zásoby IKEA

Spoločnosť Yandex Market, dcérska firma ruského internetového gigantu Yandex, odkúpi v Rusku zvyšné zásoby švédskej nábytkárskej spoločnosti IKEA. Tá zatvorila svoje obchody na ruskom trhu už začiatkom marca, krátko po invázii Ruska na Ukrajinu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ako uviedol Yandex, záväznú dohodu o kúpe zvyšného tovaru uzatvoril 16. novembra. V rámci dohody kúpi viac než 20 miliónov výrobkov firmy IKEA, ktoré zvýšili z posledného online predaja v lete – od nábytku až po plyšové hračky. S ich predajom plánuje začať pred koncom tohto roka.

IKEA ešte nerozhodla, či obchody predá

Produkty bude ruská firma predávať v sekcii svojho internetového trhoviska s označením „výrobky IKEA“. Ide o produkty vyrobené v ruských závodoch pre obchody IKEA, zásoby z obchodov a výrobky spoločnosti IKEA dovezené zo zahraničia.

IKEA patrila k prvým firmám, ktoré sa rozhodli zatvoriť svoje obchody v Rusku po tom, ako Rusko zaútočilo 24. februára na Ukrajinu. Postupne svoje aktivity rušili v krajine ďalšie západné spoločnosti, od energetických podnikov cez potravinárske firmy až po odevné reťazce a firmy rýchleho občerstvenia.

Švédska spoločnosť Ingka, ktorá vlastní väčšinu obchodov IKEA, vrátane tých v Rusku, v októbri uviedla, že sa zatiaľ nerozhodla, či obchody v Rusku predá. Tie sa v roku 2021 podieľali na celkových tržbách spoločnosti zhruba 4 percentami.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+