2 min. čítanie

Ruské úrady zablokovali Googlu bankový účet. Ten vyhlásil konkurz

Spoločnosť Google v Rusku vyhlásila bankrot a ukončila svoju činnosť v krajine. Ruské úrady zhabali majetok, čo spoločnosti znemožnilo vyplácať mzdy zamestnancom a dodávateľom.

Ruské úrady zablokovali Googlu bankový účet. Ten vyhlásil konkurz

Koniec Googlu v Rusku?

Podnikateľská jednotka spoločnosti Google so sídlom v Rusku požiadala o vyhlásenie konkurzu po tom, ako sa koncom marca krajina rozhodla odstaviť jej bankový účet. Tento krok znemožnil dcérskej spoločnosti Googlu pokračovať vo vyplácaní miezd zamestnancom, dodávateľom a predajcom, čím sa pre technologického giganta stalo “neudržateľným” jeho “fungovanie”, uvádza sa vo vyhlásení pre agentúru Reuters.

Zabavenie majetku ruskými orgánmi je najnovším vývojom v zhoršených vzťahoch spoločnosti Google s Putinovou vládou.

Zabavenie majetku ruskými orgánmi je najnovším vývojom v zhoršených vzťahoch spoločnosti Google s Putinovou vládou. Koncom roka 2021 bola spoločnosti Google uložená pokuta vo výške 9 miliónov rubľov ako trest za to, že nevymazala obsah, ktorý ruský štát považuje za nezákonný.

Semienkom sváru mal byť obsah Google News 

V marci Rusko zakázalo službu Google News za propagáciu “neautentických informácií” o invázii na Ukrajinu po tom, ako spoločnosť Google koncom februára pozastavila všetku reklamu pre ruské médiá financované štátom.

Pracovníci Googlu, ktorí sa rozhodli zostať v Rusku, boli prepustení.

Ruský internetový regulátor Roskomnadzor vo svojom vyhlásení uviedol, že rozhodnutie obmedziť ruským používateľom prístup k službe Google News bolo prijaté “na základe žiadosti ruskej generálnej prokuratúry”.

Ďalej uvádza: “Uvedený americký internetový spravodajský zdroj poskytuje prístup k mnohým publikáciám a materiálom obsahujúcim nedôveryhodné, verejne významné informácie o priebehu špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine.”

Ruská vláda takmer znemožnila svojim občanom prístup k akýmkoľvek vonkajším informáciám týkajúcim sa invázie na Ukrajinu, zablokovala prístup na Facebook a výrazne obmedzila prístup na Twitter. Mnohí zostali odkázaní na spravodajstvo zdieľané prostredníctvom skupín v aplikácii na zasielanie správ Telegram, o ktorej bolo známe, že obchádza ruské cenzúrne zákony tým, že používa IP adresy spoločnosti Google, aby mohla v krajine pôsobiť aj naďalej.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli
2 min. čítanie

Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli

Európska komisia (EK) odmietla návrh spoločnosti Booking Holdings na prevzatie švédskeho konkurenta eTraveli za 1,63 miliardy eur. Dôvodom rozhodnutia je obava, že spojenie by mohlo viesť k ešte väčšej dominancii firmy Booking medzi internetovými cestovnými agentúrami a v konečnom dôsledku by mohlo zvýšiť náklady pre hotely a zákazníkov.   Narušenie hospodárskej súťaže? Európska komisia argumentovala, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce
2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nemecký eBay ruší platby v hotovosti
2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby […]

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+