Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Rok 2024 by mal oživiť e-commerce v západnej Európe

Najväčšie európske krajiny sa zrejme budú môcť tešiť z rastu e-commerce. Spoločnosť Forrester očakáva priemerný ročný rast 9,2 %.

Rok 2024 by mal oživiť e-commerce v západnej Európe
Zdroj: Depositphotos

Americká výskumná spoločnosť Forrester to uviedla v nedávno zverejnenej správe, kde predpovedá udalosti v online maloobchode pre Nemecko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Taliansko a Španielsko. Týchto 5 krajín spolu tvorí 70 % hrubého domáceho produktu v západnej Európe.

“V posledných rokoch bol rast maloobchodného predaja v týchto ekonomikách výrazne ovplyvnený pandémiou COVID-19, problémami globálneho dodávateľského reťazca, desaťročia vysokou infláciou a slabým hospodárstvom,” uvádza správa Forrester.

E-commerce opäť rastie

Vďaka pandémii a karanténe zaznamenali online obchody v rokoch 2020 a 2021 výnimočný rast. Rok 2022 predaje vrátil do reálnejších rozmerov. V súčasnosti výdavky opäť rastú, no nie tak výrazne, ako predtým. Spoločnosť Forrester očakáva, že rast maloobchodného predaja online by sa v roku 2024 a neskôr mohol vrátiť na úroveň pred pandémiou. 

Forrester ďalej predpovedá, že kombinované online maloobchodné tržby piatich najväčších európskych krajín sa zvýšia. Zatiaľ čo v roku 2023 tržby dosiahli 372 miliárd eur, v roku 2028 očakáva nárast na 579 miliárd eur, pričom päťročná zložená ročná miera rastu bude najmenej 9,2 %. Najvyšší podiel online nakupovania sa očakáva v Spojenom kráľovstve.

SLEDUJTE TENTO OBSAH Ako podcast
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu
8 min. čítanie

6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu

Predaj cez internet je v súčasnosti jedným z najpohodlnejších spôsobov predaja. Nemusíte mať kamenný obchod, za ktorý platíte nájom. Stačí si vybrať vhodnú predajnú platformu, ktorá zodpovedá vášmu produktu, technickým znalostiam a finančným možnostiam. Takáto platforma vám výrazne zjednoduší celý proces predaja. Ako predávať online čo najjednoduchšie?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+