Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Rohlík prináša overené recenzie, pomôže mu Testuj.to

Rohlík sa spojil s platformou Testuj.to, ktorá má najväčšiu komunitu testerov v Českej republike a zodpovedajúcu technológiu, ktorá funguje aj podľa novely zákona o ochrane spotrebiteľa. Výsledkom spolupráce sú overené recenzie vybraných produktov.

Rohlík prináša overené recenzie, pomôže mu Testuj.to

Viac ako polovica ľudí sa riadi pri nákupe recenziami

Rohlík sa spojil s platformou Testuj.to, ktorá má najväčšiu komunitu testerov v Českej republike a zodpovedajúcu technológiu, ktorá funguje aj podľa novely zákona o ochrane spotrebiteľa. Výsledkom spolupráce sú overené recenzie vybraných produktov. Online supermarket tak reaguje na trend, že až 72 % používateľov si dnes nekúpi výrobok bez toho, aby si predtým prečítali recenziu. 

Teraz môžu zákazníci spoločnosti Rohlík nájsť pri niektorých produktoch recenzie od 1 do 5 hviezdičiek. Autentické recenzie používateľov potom zákazníci nájdu v textovej podobe pri detailoch produktu. Aktuálne hodnotené produkty sú z kategórie drogérie, ďalšie recenzie budú nasledovať.

Týždenný podcast UPdate

“Autentické odporúčanie výrobku alebo služby vždy bolo a bude jedným z hlavných rozhodovacích faktorov pri nakupovaní. Pretože chceme našim zákazníkom nakupovanie čo najviac spríjemniť a uľahčiť, rozhodli sme sa im dať možnosť inšpirovať sa skúsenosťami iných nakupujúcich,” hovorí Martin Beháň, generálny riaditeľ spoločnosti Rohlik, a dodáva: “V tomto prípade ide o to, aby sa zákazníci mohli inšpirovať skúsenosťami iných nakupujúcich: “Očakávame, že počet recenzií na Rohliku sa bude zvyšovať. Mnohí zákazníci majú svoje obľúbené nákupy, ktoré málokedy striedajú, ale v niektorých prípadoch sa radi nechajú inšpirovať a poskytnú reálne skúsenosti iných nakupujúcich.”

Rastúci význam hodnotení a recenzií používateľov potvrdzuje aj zakladateľ a generálny riaditeľ platformy Testuj.to, ktorá poskytuje nezávislé recenzie značiek v Českej republike a v zahraničí. “Predtým Česi vyhľadávali recenzie najmä pri nákupoch drahšieho tovaru, napríklad elektroniky. Dnes sú však zvyknutí rozhodovať sa na základe spätnej väzby od iných spotrebiteľov aj pri rýchloobrátkovom tovare, potravinách, kozmetike alebo drogérii. Recenzie na internetových supermarketoch, ako je Rohlík, tento dlhodobý trend dokonale potvrdzujú,” hovorí Eva Čejková.

Testuj.to už piaty rok poskytuje spoločnostiam testerov, ktorí píšu autentické recenzie výmenou za tovar, ktorý si potom môžu nechať zadarmo alebo s výraznou zľavou. Začiatkom roka 2023 vstúpili v Českej republike do platnosti nové právne predpisy na ochranu spotrebiteľa. Podľa tejto legislatívy musia predajcovia garantovať pravosť zverejnených hodnotení a recenzií. Služba Testuj.to je jedným zo spôsobov, ako túto zákonnú povinnosť splniť.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+