Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Roboty budú doručovať zásielky pre český Bolt

Platforma Bolt spolupracuje s estónskou hi-tech spoločnosťou Starship Technologies, ktorá je popredným svetovým poskytovateľom autonómnych doručovacích vozidiel.

Roboty budú doručovať zásielky pre český Bolt
Zdroj: Bolt

Obedy a večere budú rozvážať robotické vozítka

Platforma Bolt spolupracuje s ďalšou estónskou hi-tech spoločnosťou Starship Technologies, ktorá je popredným svetovým poskytovateľom autonómnych doručovacích vozidiel.Tento rok sa budú doručovacie roboty testovať ako súčasť aplikácie Bolt Food a ak sa osvedčia, robotickí kuriéri budú čoskoro roznášať obedy a večere spolu s partnerskými kuriérmi na bicykloch, skútroch alebo v autách.

Spoločnosť Starship vyvíja a prevádzkuje elektricky poháňané roboty na tzv. doručovanie na poslednej míli. Jej stroje sa pohybujú len po chodníkoch, a to maximálnou rýchlosťou 6 km/h. Roboty sú plne autonómne a navigujú sa v priestore pomocou súboru senzorov vrátane GPS, inerciálnej navigácie, ultrazvukových senzorov a radaru a v prípade potreby môžu komunikovať s chodcami prostredníctvom reproduktorov. Stroje vážia 25 kg a môžu niesť ďalší náklad s hmotnosťou viac ako 9 kg, ktorý na jedno nabitie vydržia niesť až 18 hodín. Spoločnosť Starship v súčasnosti prevádzkuje viac ako 2 000 robotov, ktoré spoločne prešli najmenej 10 miliónov km a doručili viac ako 4 milióny zásielok.

Týždenný podcast UPdate

“Partnerstvo so spoločnosťou Starship je naším prvým krokom k zefektívneniu dodávok prostredníctvom čiastočnej automatizácie. Samozrejme, robotickí kuriéri nebudú doručovať po celom meste, ale len na najkratšie úseky. A to v centrách miest, kde sa môžu efektívne pohybovať bez toho, aby museli využívať cesty. Pomocou robotov Starship by sme chceli zákazníkom ponúknuť veľmi rýchlu a cenovo dostupnú možnosť doručenia,” vysvetľuje Marek Maxa, Country Manager Bolt Food pre Českú republiku.

Aplikácia Bolt Food je dostupná v Google Play a App Store a v Českej republike si môžete objednať z dvoch tisíc reštaurácií v Prahe, Brne, Ostrave, Olomouci, Plzni, Českých Budějoviciach a Hradci Králové.

Bolt je európska aplikácia, ktorej poslaním je urobiť mestskú dopravu dostupnejšou, bezpečnejšou a udržateľnejšou. Platforma Bolt už slúži 100 miliónom zákazníkov v 45 krajinách a viac ako 400 mestách v Európe a Afrike. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Vrátiť zásielku musí byť rovnako jednoduché, ako si tovar objednať
2 min. čítanie

Vrátiť zásielku musí byť rovnako jednoduché, ako si tovar objednať

Pohodlná možnosť vrátenia objednaného tovaru má veľký vplyv na rozhodovanie zákazníka o tom, kde a či vôbec si tovar objedná. Ak má internetový obchod transparentné a jednoduché možnosti, ako zásielku vrátiť, zákazníci k nemu majú vyššiu dôveru. Kuriérska spoločnosť DPD poskytuje e-shopom  jednoduchý online nástroj, vďaka ktorému je celý proces vrátenia zásielky jednoduchší pre internetový obchod aj jeho zákazníkov.

Michaela Španková Michaela Španková
Marketing and PR Manager
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+