2 min. čítanie

Robotické predajne ako futuristická utópia? Spoločnosť JD.com ich spustila v Holandsku pod značkou Ochama

Spoločnosť JD.com spustila svoje prvé kamenné predajne v Európe.

Robotické predajne ako futuristická utópia?  Spoločnosť JD.com ich spustila v Holandsku pod značkou Ochama

Spoločnosť JD.com spustila svoje prvé kamenné predajne v Európe. Jej cieľom je “bezprecedentným” spôsobom skombinovať online nakupovanie a vyzdvihnutie tovaru v predajni.

 

Spoločnosť JD.com, popredný poskytovateľ technológií a služieb, otvorila v Holandsku dva robotické obchody pod novou značkou Ochama. V týchto predajniach v holandskom Leidene a Rotterdame budú online objednávky vyberať a baliť roboti: s možnosťou doručenia domov. “V krátkom časovom horizonte pribudnú ďalšie obchody v Amsterdame a Utrechte”, avizuje Dean Blake z Internetretailing.

 

“..máme ambíciu vytvoriť bezprecedentný formát nakupovania s lepšou cenou a službami ”  Pass Lei, CEO JD.com

 

Nakupovanie cez aplikáciu a s QR kódom

Tovar bude možné nakupovať prostredníctvom špeciálnej aplikácie, ktorá bude ponúkať čerstvé a balené potraviny. Zákazníci si taktiež kúpia domáce spotrebiče, kozmetiku, výrobky pre matky a deti, módu, vybavenie domácnosti a ďalšie produkty.

Zákazníci potom prídu do obchodu, naskenujú QR kód vygenerovaný aplikáciou pre ich objednávku a môžu sledovať, ako roboty v sklade vyberajú, triedia a prenášajú ich objednávku.

“Vďaka bohatým skúsenostiam v oblasti maloobchodu a špičkovým logistickým technológiám, ktoré spoločnosť nazbierala v priebehu rokov, máme ambíciu vytvoriť pre zákazníkov v Európe bezprecedentný formát nakupovania s lepšou cenou a službami,” povedal generálny riaditeľ spoločnosti Ochama Pass Lei.

 

zdroj:jdcorporateblog.com

Prečo si JD.com vybralo Holandsko? 

Holandsko je jednou z najviac urbanizovaných krajín v Európe. Údaje Svetovej banky ukazujú, že od roku 2020 bude 92 % obyvateľov Holandska žiť v mestách s polycentrickou mestskou štruktúrou. Aj preto sa spoločnosť Ochama  rozhodla otvoriť obchody v štyroch mestách.

“Poznáme nadšenie Holanďanov pre inovácie a ekologické životné prostredie. Nákupný formát spoločnosti Ochama sme navrhli tak, aby prispieval k obom aspektom,” povedal prevádzkový riaditeľ spoločnosti Mark den Butter.

“Pri vybavovaní každodenných úloh a domácich prác nebudú stáť v radoch, očakávame menej dopravných zápch, pretože v Ochame si môžu pohodlne vybaviť všetko pri jednej zastávke.”

 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+