Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Rekordný predaj pre majiteľa spoločnosti Zara. Odevné reťazce dosahujú čísla spred pandémie

Tržby z predaja oblečenia prekročili úroveň spred pandémie, spoločnosť Inditex ťažila zo silného dopytu v povianočných výpredajoch a jej tržbam neublížilo ani rozhodnutie zastaviť činnosť v Rusku.

Rekordný predaj pre majiteľa spoločnosti Zara. Odevné reťazce dosahujú čísla spred pandémie

Nové vedenie s rekordným ziskom

Španielska spoločnosť Inditex, ktorá okrem iného vlastní obchody s oblečením Zara, zvýšila v minulom roku pod novým vedením svoj čistý zisk o dvadsaťsedem percent na rekordných 4,1 miliardy eur.

Najväčší maloobchodný predajca odevov na svete na svojom webe oznámil rekordné tržby z predaja.

Silný dopyt v obchodoch a na internete zabezpečil spoločnosti rekordné tržby. Tie dosiahli 32,6 miliardy eur, čo je o osemnásť percent viac ako v predchádzajúcom roku a o pätnásť percent viac ako pred vypuknutím pandémie v roku 2019. Spoločnosť už rok vedie Marta Ortega, dcéra spoluzakladateľa a majiteľa Inditexu.

Týždenný podcast UPdate

Zara zvyšovala ceny, dopyt po dostupnom oblečení rastie

Tržby módneho gigantu boli v súlade s očakávaniami analytikov, k čomu prispel záujem spotrebiteľov opäť nakupovať nové oblečenie. Podľa analytikov Deutsche Bank, UBS a Royal Bank of Canada zvýšila Zara začiatkom jari ceny o päť a viac percent. Ani tento krok však neznížil dopyt po jej oblečení.

Inditex zvýši svoju ročnú dividendu o dvadsaťdeväť percent na 1,20 EUR na akciu. Jej akcie od začiatku roka posilnili o takmer štrnásť percent..

Inditex, podobne ako ostatní “nízkonákladoví” predajcovia módy, ťaží z rastúcich životných nákladov. Konkurenčná spoločnosť Primark vo februári uviedla, že jej vyhliadky na tento rok sa zlepšujú. Zákazníci s obmedzeným rozpočtom začali totiž vyhľadávať lacnú módu. Zdá sa, že Inditex zvládol náročné obdobie, keď v posledných rokoch musel zatvoriť stovky predajní. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+