2 min. čítanie

Rekordný predaj pre majiteľa spoločnosti Zara. Odevné reťazce dosahujú čísla spred pandémie

Tržby z predaja oblečenia prekročili úroveň spred pandémie, spoločnosť Inditex ťažila zo silného dopytu v povianočných výpredajoch a jej tržbam neublížilo ani rozhodnutie zastaviť činnosť v Rusku.

Rekordný predaj pre majiteľa spoločnosti Zara. Odevné reťazce dosahujú čísla spred pandémie

Nové vedenie s rekordným ziskom

Španielska spoločnosť Inditex, ktorá okrem iného vlastní obchody s oblečením Zara, zvýšila v minulom roku pod novým vedením svoj čistý zisk o dvadsaťsedem percent na rekordných 4,1 miliardy eur.

Najväčší maloobchodný predajca odevov na svete na svojom webe oznámil rekordné tržby z predaja.

Silný dopyt v obchodoch a na internete zabezpečil spoločnosti rekordné tržby. Tie dosiahli 32,6 miliardy eur, čo je o osemnásť percent viac ako v predchádzajúcom roku a o pätnásť percent viac ako pred vypuknutím pandémie v roku 2019. Spoločnosť už rok vedie Marta Ortega, dcéra spoluzakladateľa a majiteľa Inditexu.

Týždenný podcast UPdate

Zara zvyšovala ceny, dopyt po dostupnom oblečení rastie

Tržby módneho gigantu boli v súlade s očakávaniami analytikov, k čomu prispel záujem spotrebiteľov opäť nakupovať nové oblečenie. Podľa analytikov Deutsche Bank, UBS a Royal Bank of Canada zvýšila Zara začiatkom jari ceny o päť a viac percent. Ani tento krok však neznížil dopyt po jej oblečení.

Inditex zvýši svoju ročnú dividendu o dvadsaťdeväť percent na 1,20 EUR na akciu. Jej akcie od začiatku roka posilnili o takmer štrnásť percent..

Inditex, podobne ako ostatní “nízkonákladoví” predajcovia módy, ťaží z rastúcich životných nákladov. Konkurenčná spoločnosť Primark vo februári uviedla, že jej vyhliadky na tento rok sa zlepšujú. Zákazníci s obmedzeným rozpočtom začali totiž vyhľadávať lacnú módu. Zdá sa, že Inditex zvládol náročné obdobie, keď v posledných rokoch musel zatvoriť stovky predajní. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+