Zaujíma ma
25. mája 2022
25. mája 2022

Reklamný spot, o ktorom hovorí celé Poľsko. Shopee uvádza najotravnejšiu reklamu roka

< 1 min čítanie

Reklama Shopee bola označená za “najotravnejší spot roku 2022”. Marketingoví pracovníci však dosiahli svoj cieľ. Značka sa dostala do povedomia Poliakov.

Večná diskusia o kvalite marketingu

Reklama spoločnosti Shopee opäť vyvolala v odborných kruhoch vlnu diskusie: robiť marketing sofistikovaný alebo efektívny? Niektorí sa zo Shopee smejú, no pravdou ostáva, že poznateľnosť značky rastie. 

“V priebehu niekoľkých mesiacov sa povedomie o značke Shopee zvýšilo z 20 % na viac ako 50 %. Zvýšil sa záujem nielen o túto značku, ale spätná väzba poslednej marketingovej kampane dosiahla 35 %,” píše Agnieszka Górnicka, generálna riaditeľka spoločnosti Inquiry, na svojom LinkedIn profile. Prieskum sa realizoval na celonárodnej vzorke. 

Najotravnejší reklamný spot 2022

Michał Dmoch, šéf marketingových kampaní v Shopee, vysvetľuje, kto je cieľovou skupinou reklamného spotu:  “Kampaň “Nákupná Májovka”, ktorá prebiehala od 18. apríla do 5. mája, bola našou doteraz najväčšou kampaňou zameranou na poľských používateľov – tých, ktorí už Shopee používajú, ako aj na potenciálnych používateľov – a poskytla nám príležitosť predstaviť našu platformu tomuto širokému publiku. Komunikačné aktivity boli zamerané na kupujúcich aj predajcov, ktorí by sa chceli v Poľsku k Shopee pripojiť.” 

Ďalej dodáva: “Veľmi nás teší debut našej značky v poľských masmédiách. Podobne ako na iných trhoch, aj tu sme použili motív zo známej a obľúbenej detskej piesne “Baby Shark”. Zachytili sme veľké množstvo pozitívnych reakcií a to nielen v Poľsku. Mnohé komentáre sa zhodujú že kampaň vyniká, je chytľavá a má virálny potenciál. Chceli sme dosiahnuť rozpoznateľnosť značky Shopee,” povedal Michał Dmoch v rozhovore pre portál nowymarketing.pl.

Získaj novinky ako prvý

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy. marketérov a všetkých fanúšikov ecommerce. Prinášame novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta ecommerce a marketingu.


Posledné
Obľúbené