Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Reklama na Reddite sa rozrástla o dva nové prvky

Carousel a Product Display už sú dostupné v chatovacích streamoch v aplikácii.

Reklama na Reddite sa rozrástla o dva nové prvky
Zdroj: Depositphotos

Reddit je s viac ako 70 miliónmi aktívnych denných užívateľov jedna z najpopulárnejších stránok na internete. Ide o diskusné fórum, ktoré vytvára komunity pre stovky tisíc odvetví. Spoločnosť len nedávno osviežila svoj brand novým vizuálom a teraz prišla s novinkou pre inzerentov.

Reddit ako priestor pre autentické diskusie a objavy

Reddit spustil Conversation ads ešte v septembri 2021. Firmám tak umožnil propagovať svoje produkty priamo vo vláknach s vysokým zapojením. Nová aktualizácia prinesie nové možnosti ako komunikovať s používateľmi v komentároch pod príspevkami s priamou propagáciou produktov, vrátane nového zobrazenia pomocou carouselu.

Užívatelia Redditu vystupujú anonymne, čo môže prispievať k väčšej autentickosti profilov. Platforma má pridanú hodnotu práve v diskusiách, kde používatelia môžu objavovať produkty alebo sa nezávisle podeliť o názor. 

Podľa údajov spoločnosti až 94 % používateľov Redditu za posledný rok interagovalo s odporúčaným obsahom a 76 % používateľov využívalo platformu na odporúčania viac ako raz mesačne.

Reddit sa produktovými reklamami snaží poskytnúť značkám príležitosť osloviť užívateľov v momente, keď skúmajú konkrétny produkt a aktívne diskutujú s ostatnými používateľmi. Tým pádom sú v optimálnom stave nakúpiť.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Nový rozmer konverzácií?

Carousel reklamy v konverzáciách tiež umožnia inzerentom poskytnúť vo svojich Conversation ads viac kontextu a relevantnosti. Získali nový dizajn, čím sa zlepšila skúsenosť používateľov aj inzerentov. Značky teraz môžu v rámci jedného príspevku prezentovať až šesť obrázkov alebo GIFov, pričom každý z nich má vlastný klikateľný odkaz, ktorý návštevníkov presmeruje priamo na príslušné stránky.

Z testovacej fázy vyplynulo, že aktualizovaný formát sa zaslúžil o 44 % nárast miery prekliku v porovnaní s predchádzajúcimi reklamnými carousel formátmi.

Nové formáty reklám môžu byť prospešné pre značky, ktoré sa chcú aktívne sa zapojiť do relevantných diskusií a predstaviť svoje produkty v komunitách s vysokým zapojením. Tieto komunity často slúžia ako miesto, kde používatelia hľadajú rady a inšpirácie pred tým, než urobia svoje nákupy.

“Tieto nové jednotky, ktoré sú umiestnené v centre diskusií na Reddite, poskytujú inzerentom ešte dynamickejší a presvedčivejší spôsob, ako osloviť relevantné publikum, poskytnúť používateľom hlbšiu hodnotu a zvýšiť výkonnosť celého funnelu v stovkách tisícok konverzácií, ktoré sa každý deň odohrávajú v komunitách na Reddite,” uvádzaja platforma vo svojom stanovisku.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+