2 min. čítanie

Reels alebo stories? Dôležité čísla pre stratégiu sociálnych sietí 2024

Nedávna analýza spoločnosti Emplifi prináša prehľad o najnovších trendoch v obsahovej stratégii pre rok 2024. 

Reels alebo stories? Dôležité čísla pre stratégiu sociálnych sietí 2024
Zdroj: Depositphotos

Na základe analýzy tisícov príspevkov na Facebooku, Instagrame a TikToku sa ukázalo, že Reels môžu byť kľúčom k úspechu. Práve instagramové krátke videá Reels momentálne dominujú vo výkonnosti videí a zaznamenali výrazný nárast zobrazení v porovnaní s inými formátmi obsahu.

Spoločnosť Emplifi zanalyzovala sesterské profily značiek na Instagrame a TikToku. Ukázalo sa, že dlhšie klipy Reels dosiahli najlepšie výsledky. Napríklad klipy s dĺžkou od 30 do 90 sekúnd dosiahli medián 7 830 zobrazení, čo je výrazne viac ako krátke klipy do 30 sekúnd. Zaujímavé je, že Reels na Instagrame v počte zobrazení prekonali aj TikTok.

Facebook ukázal, že Reels výrazne prevyšujú bežné videonahrávky – zaznamenali viac ako trojnásobok priemerného počtu zobrazení v porovnaní s iným video obsahom na platforme. Toto zvýrazňuje dôležitosť klipov Reels vo svete spoločnosti Meta a ich potenciál zvýšiť dosah a angažovanosť.

 

“Keď sa pozrieme konkrétne na obsah Instagramu, značky naďalej používajú Stories častejšie ako Reels – väčšinou pravdepodobne preto, že tvorba Stories zaberie menej času – ale Reels prinášajú oveľa lepšie výsledky. To isté platí, keď porovnáte Facebook Reels s iným video obsahom na Facebooku. Napriek nárastu Reels na Facebooku značky stále publikujú viac tradičných videoformátov,” približuje Zarnaz Arlia, CMO spoločnosti Emplifi.

 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+