2 min. čítanie

Reddit vylepšuje umiestňovanie reklám

Reklamy v komentároch na reddite budú viditeľnejšie. Inzerentom chce poskytnúť efektívnejšie spôsoby, ako osloviť používateľov práve tam, kde sú najaktívnejší.

Reddit vylepšuje umiestňovanie reklám
Zdroj: Reddit

Platforma chce v tomto vysoko interaktívnom prostredí zvýšiť viditeľnosť a potenciál zapojenia reklám.

Reddit je platforma, ktorú každodenne navštevujú desiatky miliónov používateľov z celého sveta. Je v podstate na pomedzí označenia sociálna sieť a fórum – komunity sa totiž samostatne organizujú okolo rôznych tém a záujmov, vládne tam väčšia anonymita a orientuje sa skôr na výmenu informácií a názorov. 

Vylepšené Conversation Ads

Reklamy v komentároch budú obsahovať väčšie mediálne prvky a zlepšia umiestnenie v diskusných vláknach príspevkov. Cieľom je vytvoriť pútavejšie a vizuálne príťažlivejšie reklamy a najmä využiť aktívnu účasť. Keďže až 47 % zobrazení na Reddite sa uskutočňuje v komentároch, vzniká z toho priam prvotriedne umiestnenie a strategická výhoda pre inzerentov.

Zdroj: Reddit

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Priestor pre CTA v carouseli

Okrem toho Reddit zdokonaľuje zobrazenie carouselu s aktualizovanými tlačidlami CTA (Call-To-Action). Cieľom tejto aktualizácie je zvýšiť interakciu používateľov s reklamami a uľahčiť inzerentom navádzanie používateľov na požadované akcie, či už ide o návštevu webovej stránky, nákup alebo registráciu služby.

Reddit nedávno zaviedol nový reklamný formát Free-Form Ads. Zobrazujú sa ako organické príspevky.

Rastúci potenciál reklamy

Od spustenia Conversation Ads Reddit neustále vyvíja svoje reklamné ponuky. Pre správcov sociálnych médií predstavujú tieto vylepšenia nové príležitosti na využitie aktívnej používateľskej základne Redditu, ktorá celosvetovo dosiahla 82 miliónov denných aktívnych používateľov.

V rámci Česka a Slovenska je používanie obmedzenejšie, no môže hrať prím napríklad pri expanzii. Vysoko angažované komunity tejto platformy totiž ponúkajú živnú pôdu pre cielenú reklamu, vďaka čomu sa Reddit stáva čoraz významnejšou možnosťou v oblasti reklamy v sociálnych médiách.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+