1 min. čítanie

Prvé kilometre Amazonu k zníženiu emisií vedú po železnici

Amazon plánuje spustiť železničnú službu na prepravu produktov medzi distribučnými centrami v Taliansku a Nemecku. Cieľom iniciatívy je výrazne znížiť emisie CO2.

Prvé kilometre Amazonu k zníženiu emisií vedú po železnici
Zdroj: Depositphotos

Medzi aktuálne výzvy mnohých spoločností patrí práve zníženie emisií. Udržateľná doprava je jedným z pilierov zníženia dopadu na životné prostredie pri zachovaní efektívnych dodávateľských reťazcov, čo je pre e-commerce kľúčová vec.

Dohoda Amazonu s talianskymi štátnymi železnicami stanovuje dve trasy, celkovo deväť vlakov týždenne. Očakáva sa, že táto spolupráca zníži emisie CO2 o 9 000 ton ročne v porovnaní s cestnou dopravou.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Partnerstvo je v súlade s cieľom Európskej únie zvýšiť železničnú dopravu na 30 % do roku 2030. Širšia stratégia Amazonu je využívať železničnú a námornú dopravu v Európe – má v pláne využiť viac ako 100 železničných trás a viac ako 300 námorných trás.

“Železničné spojenia do Nemecka a z Nemecka sú súčasťou nášho strategického plánu, ktorý je v súlade s cieľom Európskej únie, aby sa do roku 2030 30 % tovaru prepravovalo po železnici,” priblížila Sabrina De Filippis, generálna riaditeľka spoločnosti Mercitalia Logistics.

De Filippis ďalej zdôraznila záväzok spoločnosti Mercitalia využívať moderné technológie na minimalizáciu emisií pri zachovaní vysokej kvality služieb. Patria sem iniciatívy ako digitálne automatické spájanie nákladných vozňov a digitalizácia skladov.

|

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+