2 min. čítanie

Profesor marketingu Scott Galloway zverejnil novú štúdiu. Spoločnosti Apple predpovedá úchvatnú budúcnosť

Spoločnosť Apple predstavovať netreba. Ani jej dlhodobé úspechy vo vývoji a predaji zariadení, ktoré sú nesmierne populárne naprieč generáciami. Apple zažíva jedno z najlepších období v histórií. V poslednom období spoločnosť hlási jeden predajný rekord za druhým. Profesor marketingu Scott Galloway z New York University si položil otázku, kde sa to skončí, a skúmal, ako sa bude spoločnosť vyvíjať po finančnej stránke.

Profesor marketingu Scott Galloway zverejnil novú štúdiu. Spoločnosti Apple predpovedá úchvatnú budúcnosť

Čaká Apple obrat atakujúci magický bilión USD? 

Jeho prognóza znie úchvatne: je presvedčený, že Apple môže v priebehu nasledujúcich ôsmich rokov dosiahnuť ročný obrat vo výške jedného bilióna amerických dolárov.

Apple môže dosiahnuť obrat 1 000 miliárd alebo 1 000 000 000 000 USD.

Či sa túto odvážnu prognózu podarí dosiahnuť, závisí najmä od predaja iPhonov, podielov na trhu zdravia a od projektov v automobilovom priemysle. Okrem toho, skupina stále môže výrazne expandovať v bankovom sektore. Hoci je služba Apple Pay rozšírená po celom svete, prístup k Apple Card majú stále len zákazníci v USA. 

Podľa Gallowaya by sa spomínaný cieľ mohol dosiahnuť diverzifikáciou investícií. Každú oblasť predstavuje ako guľku v zásobníku príručnej zbrane, ktorá sa môže zmeniť na termonukleárnu zbraň s globálym prínosom. Posúdenie tejto ilustrácie necháme na našich čitateľov.

zdroj: profgalloway.com

Len málo oblasti ponúka trh v hodnote 1 bilióna dolárov a dominancia na trhu v akejkoľvek oblasti je spojená s problémami. Je lepšie mať 20% podiel na piatich trhoch ako 100% na jednom. Rozmanitosť ponúka istotu a monopoly priťahujú pozornosť právnikov. Spoločná dominancia spoločností Facebook a Google v oblasti digitálnej reklamy uľahčuje ich zaradenie do protimonopolného právneho rámca.

Spoločnosť Apple dosiahla v poslednom vianočnom štvrťroku tržby vo výške 123,9 miliardy dolárov.

Galloway vypočítal, že spoločnosť Apple má k dispozícii celkovo 126 miliárd dolárov ročne, ktoré môže investovať do svojich podnikov, a to aj prostredníctvom akvizícií. Toto číslo je ohromujúce a výnimočné. Jeho analýzu si môžete prečítať tu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+