Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Proces ohľadom monopolného postavenia Googlu má nové informácie

V roku 2002 uzavreli spoločnosti Google a Apple dohodu o tom, že vyhľadávač bude štandardne nainštalovaný vo všetkých zariadeniach Apple. Až v roku 2021 však vyšlo najavo, že spoločnosť Google platí približne 18 miliárd dolárov ročne za to, aby bol jej vyhľadávač v zariadeniach predvolene nainštalovaný.

Proces ohľadom monopolného postavenia Googlu má nové informácie
Zdroj: Depositphotos

Túto dohodu aktuálne riešia americké súdy. Google si podľa všetkého nezákonnými metódami vytvára dominantné postavenie na trhu. Suma, akú spoločnosť platí, doteraz nebola známa. Agentúra Bloomberg prišla s informáciou, že Google platí spoločnosti Apple až 36 % z reklamných príjmov vo vyhľadávaní prostredníctvom prehliadača Safari. 

Obe spoločnosti boli proti zverejneniu podrobností, pretože sa domnievali, že by to mohlo narušiť konkurenčné postavenie spoločnosti Google. To, ako sa jednanie vyvinie, budeme pozorne sledovať.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+