1 min. čítanie

Proces ohľadom monopolného postavenia Googlu má nové informácie

V roku 2002 uzavreli spoločnosti Google a Apple dohodu o tom, že vyhľadávač bude štandardne nainštalovaný vo všetkých zariadeniach Apple. Až v roku 2021 však vyšlo najavo, že spoločnosť Google platí približne 18 miliárd dolárov ročne za to, aby bol jej vyhľadávač v zariadeniach predvolene nainštalovaný.

Proces ohľadom monopolného postavenia Googlu má nové informácie
Zdroj: Depositphotos

Túto dohodu aktuálne riešia americké súdy. Google si podľa všetkého nezákonnými metódami vytvára dominantné postavenie na trhu. Suma, akú spoločnosť platí, doteraz nebola známa. Agentúra Bloomberg prišla s informáciou, že Google platí spoločnosti Apple až 36 % z reklamných príjmov vo vyhľadávaní prostredníctvom prehliadača Safari.

Obe spoločnosti boli proti zverejneniu podrobností, pretože sa domnievali, že by to mohlo narušiť konkurenčné postavenie spoločnosti Google. To, ako sa jednanie vyvinie, budeme pozorne sledovať.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+