1 min. čítanie

Prepúšťanie v americkom McDonald’s. Zamestnancov poslali na home office

Spoločnosť zamestnancov v internom emaile požiadala, aby zrušili osobné stretnutia a od pondelka do stredy pracovali z domu.

Prepúšťanie v americkom McDonald’s. Zamestnancov poslali na home office

McDonald’s pre plánované prepúšťanie uzavrel kancelárske priestory

McDonald’s tento týždeň dočasne zatvoril kancelárske priestory v Spojených štátoch v snahe informovať zamestnancov o znižovaní stavov, ktoré je súčasťou rozsiahlejšieho plánu reštrukturalizácie spoločnosti, píše agentúra Bloomeberg.

McDonald’s zamestnancom a časti medzinárodného personálu v internom emaile oznámila, že od pondelka do stredy budú pracovať z domu a spoločnosť im rozhodnutia o zrušení pracovných miest doručí elektronickým spôsobom.

Firma v januári informovala, že aj napriek urýchľovaniu otvárania nových prevádzok pristúpi k prepúšťaniu podnikových zamestnancov. Spoločnosť svojich pracovníkov požiadala, aby v rámci centrály zrušili všetky svoje osobné stretnutia s dodávateľmi a inými externými stranami. McDonald’s odmietla prezradiť, koľkých zamestnancov sa bude prepúšťanie týkať.

K podobnému kroku už muselo pristúpiť viacero technologických či maloobchodných firiem, keďže zrýchľovanie inflácie a hroziaca recesia negatívne ovplyvnili spotrebiteľský dopyt. Spoločnosť Walt Disney začala prepúšťať už minulý týždeň rovnako ako firmy Walmart, Amazon či Meta.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+