1 min. čítanie

Prepúšťanie v americkom McDonald’s. Zamestnancov poslali na home office

Spoločnosť zamestnancov v internom emaile požiadala, aby zrušili osobné stretnutia a od pondelka do stredy pracovali z domu.

Prepúšťanie v americkom McDonald’s. Zamestnancov poslali na home office

McDonald’s pre plánované prepúšťanie uzavrel kancelárske priestory

McDonald’s tento týždeň dočasne zatvoril kancelárske priestory v Spojených štátoch v snahe informovať zamestnancov o znižovaní stavov, ktoré je súčasťou rozsiahlejšieho plánu reštrukturalizácie spoločnosti, píše agentúra Bloomeberg.

McDonald’s zamestnancom a časti medzinárodného personálu v internom emaile oznámila, že od pondelka do stredy budú pracovať z domu a spoločnosť im rozhodnutia o zrušení pracovných miest doručí elektronickým spôsobom.

Firma v januári informovala, že aj napriek urýchľovaniu otvárania nových prevádzok pristúpi k prepúšťaniu podnikových zamestnancov. Spoločnosť svojich pracovníkov požiadala, aby v rámci centrály zrušili všetky svoje osobné stretnutia s dodávateľmi a inými externými stranami. McDonald’s odmietla prezradiť, koľkých zamestnancov sa bude prepúšťanie týkať.

K podobnému kroku už muselo pristúpiť viacero technologických či maloobchodných firiem, keďže zrýchľovanie inflácie a hroziaca recesia negatívne ovplyvnili spotrebiteľský dopyt. Spoločnosť Walt Disney začala prepúšťať už minulý týždeň rovnako ako firmy Walmart, Amazon či Meta.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+