Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Prepúšťanie v americkom McDonald’s. Zamestnancov poslali na home office

Spoločnosť zamestnancov v internom emaile požiadala, aby zrušili osobné stretnutia a od pondelka do stredy pracovali z domu.

Prepúšťanie v americkom McDonald’s. Zamestnancov poslali na home office

McDonald’s pre plánované prepúšťanie uzavrel kancelárske priestory

McDonald’s tento týždeň dočasne zatvoril kancelárske priestory v Spojených štátoch v snahe informovať zamestnancov o znižovaní stavov, ktoré je súčasťou rozsiahlejšieho plánu reštrukturalizácie spoločnosti, píše agentúra Bloomeberg.

McDonald’s zamestnancom a časti medzinárodného personálu v internom emaile oznámila, že od pondelka do stredy budú pracovať z domu a spoločnosť im rozhodnutia o zrušení pracovných miest doručí elektronickým spôsobom.

Firma v januári informovala, že aj napriek urýchľovaniu otvárania nových prevádzok pristúpi k prepúšťaniu podnikových zamestnancov. Spoločnosť svojich pracovníkov požiadala, aby v rámci centrály zrušili všetky svoje osobné stretnutia s dodávateľmi a inými externými stranami. McDonald’s odmietla prezradiť, koľkých zamestnancov sa bude prepúšťanie týkať.

K podobnému kroku už muselo pristúpiť viacero technologických či maloobchodných firiem, keďže zrýchľovanie inflácie a hroziaca recesia negatívne ovplyvnili spotrebiteľský dopyt. Spoločnosť Walt Disney začala prepúšťať už minulý týždeň rovnako ako firmy Walmart, Amazon či Meta.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+