2 min. čítanie

Prehľadnejšie nadväzovanie spolupráce na Instagrame vďaka Creator Insights

Poznáte tú dilemu pri zjednávaní spolupráce s tvorcom na Instagrame? Tvorca vám pošle sumu za zmienku v stories a vo feede, podloží ju dosahom a počtom followerov. Vy za značku premýšľate, či sa to oplatí a či tie čísla vôbec sedia. Lepšie rozhodovanie prinesie Creator Insights.

Prehľadnejšie nadväzovanie spolupráce na Instagrame vďaka Creator Insights
Zdroj: Depositphotos

Najnovšou novinkou je zobrazenie Creator Insights, ktoré ponúka prehľad o výkonnosti účtu tvorcu za posledných 30 dní. Firmy, ktoré budú chcieť osloviť tvorcu na spoluprácu, získajú lepší prehľad dosahu tvorcov.

Zdroj: Becca Alves

Čo ponúka Creator Insights?

Ide o nový informačný odkaz na profile tvorcov. Firemné profily budú môcť získať lepšie prehľady a skutočné čísla. Prehľad obsahuje kľúčové metriky, ako je rast počtu sledovateľov – značky uvidia, ako rýchlo tvorca získava nových fanúšikov. Dosahy poskytnú informácie o tom, koľko unikátnych účtov videlo obsah tvorcu. Miera zapojenia ukáže, koľko účtov aktívne interagovalo s obsahom tvorcu (like, komentár, zdieľanie).

Všetky tieto metriky budú odrážať 30-dňové obdobie.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Ako to funguje?

Tvorcovia sa môžu rozhodnúť zdieľať tieto informácie podobne, ako by ich zdieľali v službe Instagram Creator Marketplace. Tento program však zatiaľ plnohodnotne funguje len v USA a expanziu do ďalších krajín platforma oznámila ešte len nedávno. Je pravdepodobné, že pôjde o rovnaké oprávnenia na zdieľanie údajov, čiže že ak tvorca zazdieľa svoje dáta v Marketplace, budú dostupné aj v Creator Insights.

Aj keď je možnosť rýchleho zobrazenia Creator Insights momentálne dostupná len pre vybrané profily tvorcov a je zatiaľ obmedzená, má potenciál stať sa cenným nástrojom na uľahčenie spojenia medzi značkami a influencermi pri reklamných partnerstvách.

O ďalšom vývoji budeme informovať, sledujte nás preto aj naďalej. 👇

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+