2 min. čítanie

Predávať cez WhatsApp? Meta investuje do singapurského startupu Take App

WhatsApp už dávno nie je len aplikácia na posielanie správ pre priateľov. Stala sa primárnym komunikačným nástrojom pre firmy, ktoré chcú osloviť svojich zákazníkov.

Predávať cez WhatsApp? Meta investuje do singapurského startupu Take App

WhatsApp ako komunikačný nástroj pre firmy

Meta Platforms Inc., mega značka, ktorá stojí za spoločnosťami Facebook, Instagram, Messenger a WhatsApp, nedávno investovala do Take App, singapurského startupu, ktorý založil bývalý manažér Facebooku Youmin Kim. Ten minulý rok opustil sociálnu sieť, aby pracoval na novom produkte, aplikácií Take App. Jej cieľom je preklenúť digitálnu priepasť mikropodnikateľov v juhovýchodnej Ázii.

V samotnom jadre je Take App nástrojom pre tých, ktorí chcú prepojiť svoje online podnikanie s aplikáciou WhatsApp. Pomocou aplikácie dokážu obchodníci vytvoriť jednoduchý web na uľahčenie online objednávok spolu s košíkom a priamym prepojením so službou WhatsApp na správu a sledovanie konečnej objednávky.

zdroj: Take App

Aplikácia spája obchodníkov a zákazníkov cez WhatsApp

“Našou jedinečnou výhodou je, že umožňujeme obchodníkom viesť priamu konverzáciu so zákazníkmi cez WhatsApp,” vysvetľuje Kim pre TechCrunch. “Obchodníkom sa páči myšlienka, že dostávajú oznámenia a podrobnosti o objednávkach priamo v aplikácii WhatsApp, nie je potrebná žiadna iná aplikácia ani prihlásenie.”

Hoci hlavným cieľom služby Take App sú reštaurácie, spoločnosť spolupracuje okrem iného aj s pekárňami, potravinárskymi podnikmi a kozmetickými salónmi.

Aj keď je základná služba Take App bezplatná, spoločnosť ponúka niekoľko prémiových funkcií vrátane pokročilých analýz, neobmedzeného nahrávania obrázkov a vlastných názvov domén.

Kim pôvodne založil Take App ako neziskovú organizáciu, aby pomohol malým reštauráciám v Singapure počas pandémie, ale čoskoro si uvedomil, že existuje potenciál premeniť ju na komerčný podnik. Spoločnosť tvrdí, že aplikáciu Take App dnes využíva 1 000 podnikov. Prevažná väčšina z nich má sídlo v Singapure, Malajzii a Indonézii.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Slovenský e-commerce v Q3: Slabé leto zachránil septebmer
4 min. čítanie

Slovenský e-commerce v Q3: Slabé leto zachránil septebmer

Slovenský e-commerce si v tomto roku udržuje jednociferný rast. Po predchádzajúcich dvoch štvrťrokoch tohto roku sa podarilo udržať pozitívny trend aj v tom treťom, ktorý skončil s rastom tržieb 3 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. E-commerce však mohol dosiahnuť lepší výsledok, ak by nedošlo k spomaleniu záujmu zákazníkov o nákupy v hlavných kategóriách produktov, ako je napríklad spotrebná elektronika. Skokanom kvartálu je zrnková […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Shein hlásal udržateľnosť, teraz ho vyšetrujú
2 min. čítanie

Shein hlásal udržateľnosť, teraz ho vyšetrujú

Ide Shein a udržateľnosť dohromady? Firma tvrdí, že áno, no tieto tvrdia sú pod drobnohľadom. Taliansky úrad začal vyšetrovanie spoločnosti Infinite Styles Services CO. Limited, dublinskej firmy spravujúcej taliansku webstránku Shein. Vyšetrovanie sa zameriava hlavne na potenciálne zavádzajúce environmentálne tvrdenia, ktoré platforma uvádzala.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+