Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Potraviny bez obsluhy. Nový koncept predajní bude čoraz rozšírenejší

Na Slovensko zrejme čoskoro príde nový predajný koncept obchodov s potravinami bez obsluhy, svoje prvé prevádzky zvažujú niektoré obchodné reťazce, píše Finweb Hospodárskych novín a pripomína, že prvú predajňu Potraviny od našich otvoril finančník Patrik Tkáč v Devíne.

Potraviny bez obsluhy. Nový koncept predajní bude čoraz rozšírenejší
Zdroj: Tomáš Lakota

Coop Jednota a Billa nový formát už testujú

Vstup aj odchod z predajne bez obsluhy je zabezpečený najmä tým, že zákazník musí disponovať platobnou kartou, aplikáciou alebo inteligentnými hodinkami.  „V niektorých zahraničných krajinách, ako napríklad Švédsko či Dánsko, však už ide o pomerne rozšírený koncept,” dodáva ekonomický portál.

O otvorení prevádzok bez obsluhy uvažuje nielen Billa, ale aj Coop Jednota. Podľa hovorkyne Kvetoslavy Kirchnerovej Billa testuje potraviny bez obsluhy v Rakúsku, Nemecku a Litve a zvažuje testovanie aj na Slovensku.

Coop Jednota aktuálne uskutočňuje prieskum trhu, ako aj ďalšie náležitosti nevyhnutné na prinesenie konceptu na Slovensko.

„S kolegami zo Zväzu českých a moravských družstiev, ktorí autonómne predajne v Českej republike prevádzkujú, sme aj v tejto súvislosti v intenzívnom kontakte,” vraví hovorkyňa Jana Kuklová.

Ďalšie siete maloobchodov nepredstavili svoje plány k otváraniu autonómnych predajní. Trhová jednotka Lidl ich však nevylúčila, ale Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie, objasnil, že skôr pracujú na raste predajní so samoobslužnými kasami.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+