1 min. čítanie

Potraviny bez obsluhy. Nový koncept predajní bude čoraz rozšírenejší

Na Slovensko zrejme čoskoro príde nový predajný koncept obchodov s potravinami bez obsluhy, svoje prvé prevádzky zvažujú niektoré obchodné reťazce, píše Finweb Hospodárskych novín a pripomína, že prvú predajňu Potraviny od našich otvoril finančník Patrik Tkáč v Devíne.

Potraviny bez obsluhy. Nový koncept predajní bude čoraz rozšírenejší
Zdroj: Tomáš Lakota

Coop Jednota a Billa nový formát už testujú

Vstup aj odchod z predajne bez obsluhy je zabezpečený najmä tým, že zákazník musí disponovať platobnou kartou, aplikáciou alebo inteligentnými hodinkami.  „V niektorých zahraničných krajinách, ako napríklad Švédsko či Dánsko, však už ide o pomerne rozšírený koncept,” dodáva ekonomický portál.

O otvorení prevádzok bez obsluhy uvažuje nielen Billa, ale aj Coop Jednota. Podľa hovorkyne Kvetoslavy Kirchnerovej Billa testuje potraviny bez obsluhy v Rakúsku, Nemecku a Litve a zvažuje testovanie aj na Slovensku.

Coop Jednota aktuálne uskutočňuje prieskum trhu, ako aj ďalšie náležitosti nevyhnutné na prinesenie konceptu na Slovensko.

„S kolegami zo Zväzu českých a moravských družstiev, ktorí autonómne predajne v Českej republike prevádzkujú, sme aj v tejto súvislosti v intenzívnom kontakte,” vraví hovorkyňa Jana Kuklová.

Ďalšie siete maloobchodov nepredstavili svoje plány k otváraniu autonómnych predajní. Trhová jednotka Lidl ich však nevylúčila, ale Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie, objasnil, že skôr pracujú na raste predajní so samoobslužnými kasami.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+