2 min. čítanie

Poskytovateľ videohovorov Zoom nariadil zamestnancom návrat do kancelárií

Spoločnosť Zoom čelí spomaleniu rastu aj konkurencii. Prepustí 15 % zamestnancov a zamestnanci sa musia vrátiť do kancelárií. Spoločnosť uviedla, že teraz považuje za najefektívnejší hybridný systém, teda čiastočnú prácu z domu.

Poskytovateľ videohovorov Zoom nariadil zamestnancom návrat do kancelárií
Zdroj: Depositphotos

Zoom považuje hybridný systém práce za najefektívnejší

Americký poskytovateľ videokonferenčných služieb Zoom, ktorého meno sa v čase pandémie stalo synonymom pre prácu z domu, nariadil svojim zamestnancom návrat do kancelárií. Informoval o tom server BBC.

Spoločnosť Zoom podľa BBC uviedla, že teraz považuje za najefektívnejší hybridný systém, teda čiastočnú prácu z domu. Ľudia žijúci v okruhu zhruba 80 kilometrov od kancelárie by podľa firmy mali byť na pracovisku minimálne dvakrát týždenne fyzicky prítomní. V minulosti pritom podnik uviedol, že zamestnanci budú môcť pracovať na diaľku neobmedzene.

Prieskum Stanfordovej univerzity ukázal, že zhruba 12 percent zamestnancov v Spojených štátoch v júli pracovalo iba z domu. Zhruba 29 percent zamestnancov potom využívalo hybridný systém práce. Skorší prieskum tejto univerzity zistil, že práca na diaľku je v anglicky hovoriacich krajinách oveľa bežnejšia ako v kontinentálnej Európe a Ázii.

Týždenný podcast UPdate

Prepúšťaniu sa nevyhne ani Zoom

Zoom nový systém práce zavedie počas augusta a septembra. Nový systém podľa Zoomu vytvorí lepšie podmienky pre využívanie firemných technológií, inovácie a poskytovanie služieb zákazníkom po celom svete.

Koncom januára firma zamestnávala okolo 8 400 ľudí, z toho približne polovicu v Spojených štátoch. Vo februári oznámila, že zníži počet svojich zamestnancov o 15 percent, čo predstavuje zhruba 1 300 pracovných miest.

Zoom zápasí so spomalením rastu dopytu aj s rastúcou konkurenciou, napríklad zo strany softvérovej spoločnosti Microsoft. Cena akcií Zoomu sa počas pandémie vyšplhala nad 500 dolárov za kus, teraz sa však pohybuje pod 70 dolármi.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+