Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Poskytovateľ videohovorov Zoom nariadil zamestnancom návrat do kancelárií

Spoločnosť Zoom čelí spomaleniu rastu aj konkurencii. Prepustí 15 % zamestnancov a zamestnanci sa musia vrátiť do kancelárií. Spoločnosť uviedla, že teraz považuje za najefektívnejší hybridný systém, teda čiastočnú prácu z domu.

Poskytovateľ videohovorov Zoom nariadil zamestnancom návrat do kancelárií
Zdroj: Depositphotos

Zoom považuje hybridný systém práce za najefektívnejší

Americký poskytovateľ videokonferenčných služieb Zoom, ktorého meno sa v čase pandémie stalo synonymom pre prácu z domu, nariadil svojim zamestnancom návrat do kancelárií. Informoval o tom server BBC.

Spoločnosť Zoom podľa BBC uviedla, že teraz považuje za najefektívnejší hybridný systém, teda čiastočnú prácu z domu. Ľudia žijúci v okruhu zhruba 80 kilometrov od kancelárie by podľa firmy mali byť na pracovisku minimálne dvakrát týždenne fyzicky prítomní. V minulosti pritom podnik uviedol, že zamestnanci budú môcť pracovať na diaľku neobmedzene.

Prieskum Stanfordovej univerzity ukázal, že zhruba 12 percent zamestnancov v Spojených štátoch v júli pracovalo iba z domu. Zhruba 29 percent zamestnancov potom využívalo hybridný systém práce. Skorší prieskum tejto univerzity zistil, že práca na diaľku je v anglicky hovoriacich krajinách oveľa bežnejšia ako v kontinentálnej Európe a Ázii.

Týždenný podcast UPdate

Prepúšťaniu sa nevyhne ani Zoom

Zoom nový systém práce zavedie počas augusta a septembra. Nový systém podľa Zoomu vytvorí lepšie podmienky pre využívanie firemných technológií, inovácie a poskytovanie služieb zákazníkom po celom svete.

Koncom januára firma zamestnávala okolo 8 400 ľudí, z toho približne polovicu v Spojených štátoch. Vo februári oznámila, že zníži počet svojich zamestnancov o 15 percent, čo predstavuje zhruba 1 300 pracovných miest.

Zoom zápasí so spomalením rastu dopytu aj s rastúcou konkurenciou, napríklad zo strany softvérovej spoločnosti Microsoft. Cena akcií Zoomu sa počas pandémie vyšplhala nad 500 dolárov za kus, teraz sa však pohybuje pod 70 dolármi.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+