Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Pokles tržieb v českom maloobchode spomalil na osemmesačné minimum

Tržby v českom maloobchode bez započítania áut a motocyklov klesli v máji po úprave o kalendárne vplyvy medziročne o 6,1 percenta.

Pokles tržieb v českom maloobchode spomalil na osemmesačné minimum
Zdroj: Depositphotos

Pokles tržieb trvá už viac než rok

Maloobchodné tržby v Česku klesli aj v máji, čo znamená, že pokles tržieb v českom maloobchode trvá už viac než rok. Tempo ich poklesu však bolo najmiernejšie za posledných osem mesiacov. Klesli tak tržby z predaja potravín, ako aj tržby z predaja nepotravinových produktov. Vyplýva to z údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ).

Tržby v českom maloobchode bez započítania áut a motocyklov klesli v máji po úprave o kalendárne vplyvy medziročne o 6,1 percenta po 8,4-percentnom poklese v predchádzajúcom mesiaci. Je to pokles už trinásty mesiac v rade, májové tempo poklesu však bolo najnižšie od septembra minulého roka.

Týždenný podcast UPdate

Naďalej klesajú tržby z predaja potravín aj nepotravinových produktov, v obidvoch prípadoch sa však tempo poklesu spomalilo. V prípade potravín, nealkoholických nápojov a tabakových výrobkov sa tržby znížili medziročne o 6,4 percenta po 10-percentnom poklese v apríli a v prípade nepotravinových produktov pokles dosiahol 9,2 percenta. V apríli predstavoval 10,1 percenta. Naopak, tržby z predaja pohonných látok vzrástli o 11,5 percenta (v apríli o 6,6 percenta).

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom maloobchodné tržby v Česku upravené o sezónne vplyvy v máji vzrástli, a to o 0,5 percenta. V apríli zaznamenali po revízii pokles o 0,6 percenta. Pôvodne ČSÚ odhadoval za apríl medzimesačný pokles tržieb na úrovni 0,3 percenta.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+