Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Po niekoľkých týždňoch došlo k dohode. Vasky kúpil značku Botas

Zdá sa, že ikona českej obuvníckej scény minulého storočia je zachránená. Zlínska spoločnosť Vasky dotiahla kúpu značky Botas do úspešného konca. Spolu s tým oznámila príchod novej kolekcie inšpirovanej takzvanými Botaskami. Ako uviedli zástupcovia spoločnosti, cena, za ktorú bola značka Botas odkúpená, nebude zverejnená

Po niekoľkých týždňoch došlo k dohode. Vasky kúpil značku Botas

Botas kupuje výrobca zo Zlína

V posledných týždňoch sa na obuvníckej scéne neriešilo nič iné ako kúpa tradičnej značky Botas spoločnosťou Vasky zo Zlína. Všetko sa začalo približne pred mesiacom, keď Botas prešiel do likvidácie, keď kvôli rastúcim cenám energií a nedostatku kvalifikovaných pracovníkov zatvoril svoju hlavnú továreň v Skutči na Chrudimsku.

Václav Staněk, zakladateľ a šéf spoločnosti Vasky, ponúkol majiteľovi Botasu Františkovi Nestávalovi pomocnú ruku v podobe odkúpenia. Z medializovaných informácií sa zdalo, že obchodu nič nebráni. Na tlačovej konferencii, na ktorej mal Staněk oznámiť uzatvorenie dohody, však zaznelo, že odkúpenie vôbec nie je isté.

V hre bolo totiž viacero subjektov, ktoré mali o značku Botas záujem. František Nestával potom pre Seznam Zprávy spomenul, že rokovali s desiatimi vážnymi záujemcami.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Výroba v Skutči končí, fabrika sa zlikviduje

Vasky nakoniec potvrdili, že obchod dotiahli do úspešného konca. Prvým krokom bude uvedenie nového modelu Botas x Vasky, resp. vynovenej siluety tenisiek Classic v trojfarebnej farbe, ktorá sa dnes dostáva do predaja.

Výroba by sa mala presunúť do Zlína, otázkou však zostáva, čo bude s pracovnými miestami v Skutči na Chrudimsku. Staněk sa pred týždňom vyjadril, že by chcel niektoré pracovné miesta zachrániť, ale nepredpokladá, že sa tento “sen” splní – očakáva sa, že proces likvidácie ako taký sa dotkne aj samotnej fabriky.

“Urobili sme veľa práce, ale ešte viac práce nás čaká. Botas je česká obuvnícka legenda. Nemala by však žiť v tieni svojej niekdajšej slávy. Je čas ukázať, že Botasky majú čo ponúknuť aj dnes. Veď legendy žijú večne. Takže príbeh sa zďaleka nekončí, naopak – práve začína,” hovorí Staněk a dodáva, že časom vzniknú ďalšie prepracované a originálne modely čižiem. Ich výroba sa má začať v najbližších mesiacoch.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+