Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

PayPal čelí protimonopolnej žalobe kvôli nespravodlivo potláčanej hospodárskej súťaži

Spoločnosť PayPal čelí hromadnej žalobe spotrebiteľov, ktorí tvrdia, že jej pravidlá potláčajú konkurenciu voči lacnejším platobným platformám, ako sú Stripe a Shopify.

PayPal čelí protimonopolnej žalobe kvôli nespravodlivo potláčanej hospodárskej súťaži

Fintech gigant PayPal údajne vystavil spotrebiteľov nadmerným poplatkom pri nákupoch u online obchodníkov, ktorí akceptujú PayPal alebo Venmo. Podľa pravidiel spoločnosti PayPal, ak maloobchodník akceptuje platby PayPal alebo Venmo, súhlasí s tým, že nebude ponúkať žiadne zľavy ani stimuly, ktoré by spotrebiteľov presvedčili, aby používali iné možnosti platby, ktoré majú nižšie náklady. Tieto zľavy sa považujú za “príplatok” za transakcie a sú zakázané “anti-steering” pravidlami spoločnosti PayPal.

Podľa právnikov môžu tieto dohody viesť k tomu, že spotrebitelia budú platiť viac za svoje nákupy. Advokáti tvrdia, že transparentnosť by umožnila spotrebiteľom rýchlo porovnať ceny medzi PayPal, Venmo a konkurenčnými službami. Sťažnosť uvádza, že obchodníci nesmú ani informovať zákazníkov o tom, že iné platobné možnosti sú ekonomickejšie alebo vhodnejšie. 

Právnici tvrdia, že bez týchto pravidiel by obchodníci mohli zvyšovať ceny pre platby cez PayPal a poskytovať zľavy pre iné platobné metódy. Výsledkom by bol nižší celkový nákupný účet pre spotrebiteľov.

Žaloba uvádza, že PayPal má viac ako 400 miliónov účtov vrátane 75 % všetkých Američanov. Takmer milión e-shopov v USA akceptuje PayPal ako platobný prostriedok a PayPal denne spracováva 41 miliónov transakcií.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+