1 min. čítanie

Online trhoviská v Nemecku dominujú: viac ako polovica predajov vedie cez marketplaces

HDE-Online Monitor poukazuje na výrazný nárast predaja na trhoviskách, pričom v roku 2023 bol zaznamenaný 10 % nárast obratu.

Online trhoviská v Nemecku dominujú: viac ako polovica predajov vedie cez marketplaces
Zdroj: Depositphotos

Nedávne údaje nemeckého združenia maloobchodu (HDE) ukazujú, že minulý rok bola prvýkrát prekonaná méta predajov na online trhoviskách. Práve na týchto platformách sa uskutočnila viac ako polovica všetkých online tržieb v Nemecku.

Nie je trhovisko ako trhovisko

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Tento rast sprevádza varovanie zo strany HDE ohľadom rastúcej prítomnosti medzinárodných poskytovateľov, ktorí nemusia dodržiavať predpisy EÚ. Pre Nemecko je výraznou témou marketplace Temu. HDE zdôrazňuje význam spravodlivej hospodárskej súťaže a vyzýva orgány, aby presadzovali dodržiavanie právnych noriem s cieľom zachovať rovnaké podmienky pre všetkých maloobchodníkov.

Na vzostupe je aj nakupovanie cez smartfón

Okrem toho údaje odhaľujú výrazný posun smerom v predajoch cez mobilné telefóny. Minulý rok sa v Nemecku vytvorilo rekordných 55 % online tržieb prostredníctvom transakcií cez smartfóny, čo predstavuje tržby vo výške takmer 47 miliárd eur.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+